ua ru

День вчителя: традиції святкування в Україні

День вчителя: традиції святкування в Україні Фото: День вчителя - 2 жовтня (shutterstock.com)

Українським педагогам в честь Дня вчителя школярі влаштовують "вихідний", проводять концерти і дарують квіти

2-го жовтня відзначається День вчителя 2016 в Україні. Традиції, особливості та цікаві факти про свято працівників освіти розповість Styler.

День вчителя: історія виникнення свята

Професія педагога одна з найбільш складних і відповідальних, але разом з цим, і вдячних. Учитель вкладає всю душу в учнів і є провідником у світ нових знань. Нелегка праця викладача гідна великої поваги.

Професійне свято працівників освіти було започатковане ще за часів Радянського союзу. У 1965 році було видано постанову, згідно з якою свято День учителя належало відзначати в першу неділю жовтня. Урочисті заходи, святкові стінгазети і діти в парадній формі з букетами осінніх квітів зустрічали педагогів в останній навчальний день перед святом.

День вчителя 2016: дата святкування

День вчителя в Україні продовжують святкувати в першу неділю жовтня. Указ про вшанування працівників освіти був підписаний президентом Леонідом Кучмою в 1994 році. Як і в багатьох колишніх країнах СРСР (Білорусь, Молдова, Латвія), День вчителя 2016 Україні відзначають 2-го жовтня.

Вчителів в Україні вітають в першу неділю жовтня

Фото: Вчителів в Україні вітають в першу неділю жовтня (therussiantimes.com)

Однак варто зазначити, що крім національного свята, існує ще й Всесвітній день вчителя (World Teaches 'Day), який щорічно проводиться 5-го жовтня за ініціативою ЮНЕСКО. Свято в цей день відзначають педагоги Росії, Китаю, Індії, Канади, Німеччини.

У США національний День вчителя проводять в перший тиждень травня, в Австралії викладачів вітають в кінці жовтня, а в більшості африканських країн - в лютому.

День вчителя: традиції і особливості проведення

За довгу історію склалося безліч традицій святкування Дня вчителя. Урочисті заходи проходять в стінах шкіл, кращих працівників освіти нагороджують грамотами, випускники приходять до улюбленим вчителям, щоб подякувати їм за знання, терпіння, самовідданість. Адже навіть у видатних вчених і президентів був перший учитель, який дав старт для звершень і відкриттів.

День самоврядування на свято

Фото: День самоврядування на свято (obninskfreeschool.ru)

Так як професійне свято педагогів випадає на вихідний день, школярі вітають улюблених вчителів напередодні в п'ятницю. Стіни класів прикрашають стінгазетами і яскравими плакатами, готують подарунки та частування.

Доброю традицією стало проведення Дня самоврядування. У п'ятницю перед святом старшокласники дають вчителям відпочити і самі проводять уроки. Серед школярів вибирають директора, який стежить за дисципліною, і викладачів по кожному предмету. Уроки проходять за програмою, тільки оцінки в журнал не виставляються.

Навчальний день у багатьох школах скорочений, і після закінченя уроків викладачів запрошують на концерт, присвячений Дню вчителя. Діти співають пісні, приміряють на себе роль пеагогів на сцені в жартівливих постановках, вітають улюблених вчителів і дарують квіти.

З Днем вчителя

Фото: З Днем вчителя (vampodarok.com)

Навіть якщо ви вже давно закінчили школу, не забудьте привітати в День учителя своїх улюблених викладачів теплими словами. Їм це буде дуже приємно, адже вчителі пам'ятають своїх шкільних "дітей" і через багато років.

До речі, Styler зібрав кращі привітання у віршах і прозі на День вчителя.