Масляна 2017 Україні почнеться 20 лютого і триватиме до 26 лютого
Ситне і яскраве свято з веселими гуляннями і традиційним смачними ласощами - млинцями, настане зовсім скоро. Коли Масляна 2017 в Україні і які її традиції святкування по днях, розповість Styler.
До приходу на слов'янські землі християнства Масляну відзначали в день весняного рівнодення. Це свято символізувало початок періоду підготовки до посівних робіт, а його звичаї і традиції прославляли родючість землі.
З приходом на Русь православ'я значення свята змінилося, Масляну стали називати Сирною седмицею і святкувати за тиждень до початку сорокаденного Посту. Тому, щоб дізнатися, коли Масляна, необхідно заглянути в церковний календар.
Цього року святковий тиждень розпочнеться 20 лютого і закінчиться 26 лютого. Згідно православним правилам, на Масляну вже не можна їсти м'ясні страви. Але смачні і ароматні млинці з різними начинками дозволено вживати в необмежених кількостях, також дозволяється молоко, яйця, риба, масло.
Веселі торжества на Масляну - давня народна традиція, яка користується великою популярністю і в наш час. Свято відзначають катанням на санчатах, конкурсами по швидкості залізання на крижаний стовп, а завершується Масляна спалюванням опудала з соломи.
Однією з найважливіших традицій свята є правила, за якими потрібно ходити в гості на масляному тижні. Він розділений на два періоди: "вузька" і "широка" Масляна. Основні гуляння розпочинаються з четверга, але відзначати свято можна вже в понеділок з сімейних посиденьок у сватів.
Понеділок (20 лютого) - "зустріч".
У давні часи свекруха відправляла невістку в рідну домівку в понеділок вранці, щоб допомагати готувати святковий стіл, а ввечері вся сім'я з родичами чоловіка збиралася, щоб обговорити майбутній тиждень гулянь. Також у понеділок одягали опудало Масляної і возили його по вулиці в санях.
Вівторок (21 лютого) на масляному тижні називається "загравання".
Оглядини дівчат-наречених зі сватанням проходили саме в цей день, з поїданням млинців і катанням молоді на санках.
Середа (22 лютого) - "ласунка".
У цей день зяті ходять в гості до тещ на млинці.
Четвер (23 лютого) - "розгул".
Початок "широкого" періоду святкування. З давніх-давен в масляний четвер проходили бої на кулаках, снігові битви, будувалися льодові містечка і різні вуличні атракціони.
П`ятниця (24 лютого) - "тещин вечір".
У п'ятницю в гості до дочок і зятів ходять тещі. За традицією, частування повинна готувати господиня будинку.
Субота (25 лютого) - "посиденьки зовиці".
Невістка запрошувала в гості родичів чоловіка. Зовицям прийнято було дарувати подарунки і щедро накривати стіл з горою млинців.
Неділя (26 лютого) - "Прощена неділя", коли проводять свято.
Коли Масляна підходить до кінця, прийнято просити у рідних і близьких вибачення за образи, щоб очистити душу перед початком Великого посту. Також у неділю поминають померлих і ходять на кладовище. Традиційно свято закінчується спалюванням солом'яного опудала.