На Михайлів день заборонено працювати і сваритися, а після свята починаються заморозки
Михайлів день 19 вересня - одне з найбільш шанованих православних свят, яке відзначається на честь Архангела Михайла. Про головні особливості і звичаї, а також про те, чому церква назвала свято Михайлове чудо, а в народі це був День осінньої братчини, розповість Styler.
19 вересня православні християни відзначають свято, присвячене чуду, здійсненому Архангелом Михайлом в 4-му столітті. Згідно з легендою, Михайло врятував від руйнування церкву, збудовану в Ієраполісі праведником Архипом.
Ця церква була зведена поруч з цілющим джерелом, води якого повернули зір дочці праведника. У храм щодня приходило безліч людей в надії на зцілення, і це дуже не подобалося язичникам.
Фото: Святий Михайло (fb.ru)
Ідолопоклонци задумали затопити церкву, з'єднавши дві річки. Але сталося диво, і їм не вдалося знищити храм. З'явився Архангел Михайло, своїм жезлом зробив в горі розколину і велів водам нестися на язичників.
Святого Михайла вважають захисником і покровителем тих, хто бореться зі злом. Архангел охороняє ворота раю і є строгим суддею, що зважує на терезах хороші і погані вчинки померлих душ.
Наші пращури вважали Михайлів день дуже небезпечним святом, в яке категорично заборонялася будь-яка робота, сварки і конфлікти.
У слов'ян 19 вересня відзначали День осіннього братчини - сільське свято, на якому всією громадою вирішувалися сімейні питання. Так як сваритися в свято вважалося великим гріхом, відносини з'ясовувалися мирно, після чого влаштовувалися пишні гуляння з обіймами і "братання". Напередодні жінки пекли пироги, а чоловіки варили медовуху. Кожна сім'я приносила до загального столу своє частування
Виконання будь-якої роботи на Михайлове чудо може бути небезпечно неприємними сюрпризами. Наприклад, травми, поломка техніки і інструментів. За повір'ями, Архангел Михайло - злопам'ятний святий, який суворо карає за недотримання традицій.
Фото: На Михайлове чудо заборонено працювати (novini.bg)
Михайлів день: традиції в церкві
У храмі 19 вересня проходить молебен і обов'язково ставлять загальну свічку. У православне свято Михайлів день просять про щастя, достаток та взаєморозуміння в сім'ї. Вважається, що загадані на Михайлове чудо бажання виконуються, якщо людина проводить день правильно і робить тільки добрі справи.
Михайлове чудо треба відзначати в колі сім'ї і ходити в гості до близьких родичів. Залишки з святкового столу заборонено викидати, їх потрібно віддати голодуючим і нужденним. З частувань подають пироги, овочі і фрукти.
У свято можна задавати будь-які питання і на них повинні відповідати тільки правдою. Брехня в Михайлів день призведе до біди.
Михайлів день: прикмети на погоду
За прикметою з Михайлового дня варто очікувати перших осінніх заморозків.
В Михайлів день вранці на деревах є іній - взимку буде багато снігу.
Листя з осики падають обличчям "вгору" - зима буде холодною, а якщо навпаки - теплою.
Фото: З Михайлова дня починаються заморозки (greenbelarus.info)
Якщо на Михайлове чудо тепло, то осінь буде довгою, а якщо холодно - короткою і холодною.
Сині хмари ввечері 19 вересня - до зміни погоди.
Якщо в Михайлів день на ялинах і соснах мало шишок, то зима буде теплою.
Зима настане рано, якщо на Михайлове чудо листя на верхівці беріз зелені.