ru ua

У першу неділю Гогольфесту розкриють тему танців, Хармса, Каїна і Чехова

Автор:

Ахтунг-попередження: "Ніколи реальність не відповідає самій собі, і пережити це можна, лише захоплено сміючись їй в обличчя"

Ви ще живі після п'ятниці і суботи? Тоді ласкаво просимо в першу неділю Гогольфесту.

Особисто Styler, в повному складі, не виходив би з павільйону №13, де Zelyonka-fest приблизно з полудня й до самого пізнього вечора буде радувати наші погляд і тіло Шоукейсом українського сучасного танцю. За вісім подань з глядачів попросять всього 100 грн понад вхідного 50-гривневого квитка на фестиваль. На наш погляд - сущі копійки за те, що зібрався запропонувати публіці натхненний подвижник сучасної хореографії в Україні Антон Овчінніков.

У першу неділю Гогольфесту розкриють тему танців, Хармса, Каїна і Чехова

Бенкет танцю в неділю пошириться і на 3-й павільйон, де в 14:00 колега Овчиннікова і керівник хореографічного спрямування на Гогольфесті Крістіна Шишкарьова буде давати "Amor". Танцюристам її Totem dance group підіграють музиканти Ансамблю старовинної та сучасної музики Luna Ensemble. Вони виконають цікавий мікс творів композиторів італійського бароко Монтеверді, Ланді і Маріні з музикою Шнітке і Френка Заппи. Сопрано, тенор, два баритона, скрипка, віолончель, гітара, клавессин і людські тіла повідають про незмінних у всі часи полюсах людських емоцій і почуттів: радість і смуток, захоплення і іронія, любов і ворожнеча.

Якщо в процесі споглядання гутаперчевих хлопчиків і дівчаток вам набридне картати себе за те, що в дитинстві не просили маму відвести вас в танцювальний гурток, сходіть в 16:45 на виставу "Граємо Хармса". Театральна група "Правда/Перспектива" в 17-му павільйоні за 70 грн має намір переконати публіку в тому, що "Хармс - це виявлення того, що ніколи реальність не відповідає самій собі, і пережити це можна, лише захоплено сміючись їй в обличчя".

В 20:00 тему сардонічного сміху в обличчя реальності продовжить опера "Рожевий бутон" від банди "Хаммерман зныщуе віруси" (9-й павільйон, вхід - 150 грн). Працювали над постановкою п'ять років музиканти обіцяють в жанрі детектива з млосними поглядами і щедрою жестикуляцією відповісти, нарешті, на що мучить багатьох питання: за що Каїн убив Авеля. До речі, серед задіяних в оркестровій ямі музикантів присутній і наш улюблений київський панк Олександр Піпа, соратник Олега Скрипки з "ВВ".

Якщо музикантам сподобається ваша реакція на оперу, до майбутнього Гогольфесту вони поставлять балет "Дядя Стьопа на Марсі". Ось такий ультиматум.

О 21:00 на виході з того ж 9-го павільйону актори львівського театру "Воскресіння" будуть давати "Чайку" Антона Павловича Чехова засобами вуличної вистави. Анонсовані люди в крилах і польоти їх міражів. Остерігайтеся піротехніки!

До речі, на Гогольфест щодня проводяться екскурсії по Виставці досягнень народного господарства. Адже кожне з утопічно грандіозних споруд комплексу ВДНГ визнано пам'яткою архітектури радянського періоду історії України.