ua en ru

Календар Великого посту 2017: харчування по днях

Календар Великого посту 2017: харчування по днях Фото: Пісні страви (ap-mag.ru)

Які страви слід вживати під час Великого посту, яких обмежень треба дотримуватися, та календар пісного раціону по днях - в матеріалі Styler

Цього року Великий піст почався 27 лютого і триватиме до світлого свята Великодня, яке відзначатиметься 16 квітня. Крім духовного очищення, період посту передбачає суворі обмеження в раціоні.

Календар Великого посту в 2017 році допоможе вам дотримуватися всіх встановлених правил харчування. У цій статті ми розповімо про дозволені продукти та страви в різні дні для тих, хто поститься.

Основні обмеження в Великодній піст

Підготовка до Великого посту завжди починається за кілька тижнів до нього. З кожним тижнем з раціону виключаються певні страви. В останні 7 днів перед постом м'ясні страви вже заборонені.

З настанням 27 лютого, першого дня говіння в Великий пост 2017, календар харчування став більш суворим. Він виключає вживання в щоденному раціоні такої скоромної їжі, як м'ясо, молоко, яйця, масло, риба. У певні дні можливі деякі послаблення правил раціону. Про це більш детально розповімо далі.

Дозволена їжа в пістФото: Дозволена їжа в піст (mycyberlifestyle.com)

Слід зауважити, якщо ви вирішили поститися в перший раз, або у вас є певні захворювання, обов'язково порадьтеся з лікарем щодо можливості почати пісну дієту.

Календар Великого посту 2017 по днях

Основою раціону в піст служить виключно рослинна їжа. Для того, щоб запам'ятати, що можна і що не можна їсти в певні дні тижня, рекомендовано заздалегідь скласти календар харчування. Як і в інші роки, у Великий піст 2017 правила раціону ті ж самі:

  • В понеділок, середу і п'ятницю - дні сухоядіння. У їжу вживають сирі або сушені овочі і фрукти.
  • Вівторок і четвер - можна каші і пісні перші страви без додавання олії.

Субота та неділя - дні, коли в страви з рослинної їжі можна додавати масло, а також випивати келих червоного сухого вина (за винятком суботи на Страсному тижні).

Календар харчування у Великий піст 2017Фото: Календар харчування у Великий піст 2017 (wordyou.ru)

Харчуватися за таким календарем можна два-три рази в день. Але найбільш суворі правила, яких дотримуються деякі церковні служителі, обмежують раціон одним прийомом їжі в день у Великий піст.

Календар харчування в піст може містити маслини, горіхи, родзинки, інжир та інші сухофрукти, що дуже поживно і смачно. У раціоні також дозволений пісний хліб, печиво і коржики.

Великий піст 2017: календар харчування на днях у перший і останній тижні

Найсуворішими періодами поста є 27 лютого-5 березня і 10-15 квітня. Календар Великого посту в 2017 році почався з понеділка, 27 лютого, коли церква рекомендує взагалі не вживати їжу. Вівторок, 28 лютого, також був строгим днем ​​для тих, хто поститься. За правилами, тільки після 15:00 дозволялися вода, хліб, квас.

Середа, 1 березня - день сухоядіння. Один раз в день можна з'їсти сирі або висушені фрукти, горіхи, овочі.

2 березня - сухоядіння, але рекомендований один прийом їжі, як і у вівторок, що складається з води і хліба.

3 березня - сира їжа без додавання олії.

4 березня - двічі за день можна з'їсти гарячі страви з маслом і випити стакан червоного сухого вина.

5 березня - відзначається день Торжества православ'я. Меню цього дня таке ж, як і в суботу.

Основа харчування в найсуворіші дні посту - овочі Фото: Основа харчування в найсуворіші дні посту - овочі (v2017god.ru)

Не менш суворою в раціоні є Страсна седмиця в Великий пост. Календар харчування буде наступним:

10 - 12 квітня - дні, коли дозволена сира їжа без додавання олії.

Чистий четвер 13 квітня - дозволена варена їжа з рослинним маслом і келих вина.

Страсна п'ятниця 14 квітня - сира їжа без додавання олії, але рекомендовано утриматися від їжі.

15 квітня - після заходу сонця дозволено з'їсти хліб, сухофрукти або овочі і випити келих вина.

Раціон календаря харчування у Великий піст досить суворий, багатьом людям потрібні роки, щоб навчитися виконувати його в точності. Слід пам'ятати, що для вагітних жінок і людей з захворюваннями допустимі послаблення.

Головний сенс посту - очищення душі, і більше часу необхідно приділити не тілу, а думкам і міркуванням про Бога і свому духовному вдосконаленню.