Чим шеф-кухарі дивують гурманів і любителів незвичайних кулінарних рішень - у добірці Styler
Молекулярна кухня – тренд відомий, але такі страви продовжують дивувати навіть найдосвідченіших гурманів.
Під час застілля в ресторані, будь-яка молекулярниа страва відразу ж привертає до себе увагу: поряд із звичними салатами, пирогами і м'ясом воно виглядає як щось зовсім незвичайне і навіть неймовірне!
Бутерброд з ікрою з полуниці, курка зі смаком шоколаду і мус з буряка – це страви не з фантастичного фільму або казкової книги, а цілком реальні позиції в меню багатьох закладів по всьому світу.
Саме такими і багатьма іншими цікавими стравами дивують гостей ресторанів шефи-знавці молекулярної кухні.
Відео: Ви можете повірити в те, що це – їжа? (Youtube-канал OhMore Tasty)
Молекулярна кухня руйнує всі стереотипи про те, якими "повинні" бути страви і втілює в реальність найсміливіші ідеї кухарів.
Наприклад, на тарілці ми бачимо яблуко, але воно має смак буряка. Або - томатний соус за смаком схожий не на томатний соус, а на тушковану курку. Мигдаль має смак сиру, а картопля - смак волоського горіха.
Що ж таке молекулярна кухня? За великим рахунком, це ціла наука про вивчення того, які фізико-хімічні процеси відбуваються під час приготування їжі.
Відео: Добірка найцікавіших страв молекулярної кухні (Youtube-канал Molecular Gastronomy)
Вперше термін "молекулярна кухня" ввели у 1969 році фізик Ніколас Курті з Оксфордського університету і хімік Ерве Тіс.
Першому часто приписують фразу: "Біда нашої цивілізації в тому, що ми в змозі виміряти температуру атмосфери Венери, але не уявляємо, що діється всередині суфле на нашому столі".
Коли готують молекулярну страву, то обов'язково враховують те, як фізико-хімічні механізми впливають на складові страви під час кулінарної обробки.
В такому процесі можна створити найбільш несподівані поєднання!
Молекулярна кухня – це дуже захоплюючий процес! Під час приготування страв, кухарі ділять продукти на молекули і змінюють їх властивості.
В результаті продукти часом мають смак зовсім інший, ніж ми звикли.
Відео: З ролика ви дізнаєтеся, як можна зробити спагетті з фруктів (Youtube-канал MOLECULE-R Flavors)
Яку страву молекулярної кухні приготували найпершою? Нею став мус із білого шоколаду та ікри, рецепт якого був створений у 1999 році.
Через десять років після цього найрізноманітніші ресторани молекулярної кухні почали відкриватися у великих містах по всьому світу.
З часом така кухня стала загальним трендом, новим віянням. Зараз до неї вже звикли, а гурманів-їдців, буває, нею навіть не здивуєш.
Деякі навіть говорять, що молекулярна кухня хоч і викликала колись справжній фурор, але зараз люди все частіше хочуть бачити більш просту і зрозумілішу їжу. З іншого боку, у молекулярної кухні залишається чимало шанувальників.
Обладнання для молекулярної кухні часом схоже на справжню лабораторію! Тут немає звичних каструль і сковорідок, зате є численні прилади, вимірювачі, пробірки і мензурки.
Навіть плити при приготуванні страв молекулярної кухні використовуються не звичайні, а конвекційні.
В цілому, обладнання, яке використовується для приготування страв молекулярної кухні, досить дороге.
Відео: А ось так створюють молекулярне яйце (Youtube-канал
MOLECULE-R Flavors
Кипляча рідина в колбочках і пробірках – ось що часто можна побачити на кухні шеф-кухарів молекулярної кухні. Несподівані колірні і смакові рішення іноді приносять величезне здивування!
До речі, ми підібрали для вас топ-10 відео з велелюбними тваринами.