"Виявилено в Україні": приголомшливий сир з Дмитровичів і Медовий будинок в Мукачеві

Команда гастрономічної автоэкспедиции виявила на Західній Україні бельгійське фермерське господарство і рай для любителів меду
Команда ппроекту "Виявилено в Україні" продовжує подорож по Західній Україні в пошуках гастрономічних "перлин". На цей раз Максим Храмов, Лала Тарапакина і Олег Кирієнко відкрили для себе ідеальне фермерське господарство, засноване бельгійцем і українкою, а також Будинок меду - місце, де кожен любитель цього смачного і корисного продукту відчує себе щасливим.
Фермерське господарство "Шеврет" (Фромаж д Еліз)
Золота львівська осінь зустріла нас першим снігом, а через пару десятків кілометрів - справжньою бурею. Було прийнято рішення перечекати негоду на Фермі Елізи у селі Дмитровичі.
Фото: Фермерське господарство "Шеврет" (Фромаж д Еліз)
Фермерське господарство "Шеврет" (Фромаж д Еліз) було засновано бельгійцем Бернаром Віллемом і його дружиною Марією на честь їх маленької дочки Елізи.
Господарство - зразкове, козочки чисті і доглянуті, навколо зелено і чисто - ніяких сторонніх запахів, зазвичай властивих тваринницьким господарствам. Зараз там щосили йде будівництво - дуже скоро з'являться будиночки для гостей, ресторан і безліч додаткових розваг для туристів.
Фото: Місцеві козочки раді бачити Лалу Тарапакину
Дегустація коштує 150 гривень. За ці невеликі гроші можна не тільки спробувати всі види місцевих продуктів, але і наїстися так, що питання з харчуванням буде вирішено мінімум на добу вперед.
Фото: Фермерське господарство "Шеврет" (Фромаж д Еліз)
Сири на фермі Елізи - це щось особливе. Козяча фета, сігалон, місцевий знаменитий томет (аналог пармезану), кроттены - в золі і звичайні, - рікотта, бюш, дмитровьен, козячий тому і шедевр сироваріння - м'який десертний сир, який пропонується разом з вареннями виллемовского виробництва: чорничним, полуничним, вишневим і абрикосовим.
Фото: Фермерське господарство "Шеврет" (Фромаж д Еліз)
Крім сирів тут можна спробувати козій печінковий паштет, згущене молоко з козячого молока (10 балів з 10) і вермут з бузини. Всі продукти ви можете з'їсти в місцевому ресторані або забрати з собою.
Фото: Фермерське господарство "Шеврет" (Фромаж д Еліз)
Ціни на сьогоднішній день такі: 250-грамова баночка згущеного молока - 80 грн, маленька головка сиру кроттен - 35 грн, томет - 640 грн за кіло, бюш в золі - 80 грн за головку. Рікотта - 160 грн за кіло, а неймовірний бекон - 250 грн за кіло. Бекон - зрозуміло, свинячий, - Бернард купує на дружній сусідній фермі.
Фото: Максим Храмів і Лала Тарапакина вивчають фермерське господарство "Шеврет" (Фромаж д Еліз)
Що ми особисто рекомендуємо відразу купувати для себе: варення всіх мастей (60 грн за баночку), бекон та чудові кроттены в травах з часником.
Медовий дім
Мукачівський Медовий будинку, він же Музей меду, відкрила сім'я пасічників Переста в 2010 році. Це перший в Україні дегустаційний зал меду і продуктів бджільництва, де представлений живий вулик з прозорими стінками, інструменти пасічників, колекція іграшкових бджіл і зразки меду з 27 країн світу.
Фото: Медовий дім
Місце особливо цікаво тим, що воно цілорічно, всесезонно і всепогодно. Гарне подвір'я, затишний зал, медова карта України, дбайливо зібрана з медових особливостей того чи іншого регіону України, виставковий зал і, звичайно, мед лісовий, акацієвий, квітковий, - який хочеш. А крім того - пилок, маточне молочко, прополіс і ще з десяток найменувань корисних і потрібних продуктів.
Фото: Медовий дім
Крім того, є і алкогольні медові напої - медовуха, медовий бальзам з травами і настоянки.
Фото: Медовий дім
Всієї цієї "туристичної пасіці", як висловилися учасники проекту "Виявилено в Україні", в плані якості продукції можна повністю довіряти. Тут можна замовляти мед і "медопродуктів" не сумніваючись, що отримаєте "саме те".
Правда, у цієї пишноти є досить суттєві недоліки:
1. Ціни зависокі. Так, літрова банка акацієвого меду коштує 200 грн, а лісового - 180 грн;
2. Місце більшою мірою туристичне, ніж істинно гастрономічне.
Фото: Медовий дім
Ми особисто вважаємо за краще мед з Колочави з Чарівної Гірської Пасіки і нічого смачніше досі (в плані меду, само собою) не траплялося. Однак акацієвий та лісової сорти з "Медового дому" також дуже смачні.
Чому ж наш проект рекомендує це місце, запитаєте ви? Тому що сюди чудово приїжджати з дітьми. Їм буде страшенно цікаво: навіть у дощову погоду вони зможуть як мінімум побачити справжній вулик, поїсти смакоти і подивитися фільм про бджіл.
Фото: Медовий дім
У планах власників Медового дому - створення спеціальної площадки з невеликою пасікою, де вони будуть проводити спеціальні лекції для дітей і дорослих, а також навчати бджільництву.
Фото: Медовий дім
Медова тема досить актуальна для Закарпаття. У краї є чимало бджільницьких господарств, травневі та вересневі фестивалі меду, три зони медової дегустації (у Мукачівському, Хустському та Міжгірському районах) і навіть пам'ятник бджолі у Міжгірському районі.
Нагадаємо, що минулого разу учасники проекту побували у чудовому ресторані "Графський двір" в Мукачево.