У Харкові під загрозою знищення опинилися "Запорожці" Рєпіна
Повідомляється, що картина може зберігатися тільки в харківському музеї через особливості полотна
Відео: (youtube.com/ТСН)
Харківський художній музей, в якому зберігається знаменитий на весь світ шедевр, – картина Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану" – в результаті відлиги і дощів був затоплений. Під загрозою знищення опинилися безліч цінних полотен, розповідає директор музею Валентина Мизгіна, йдеться в сюжеті ТСН.
Як повідомляє Мизгіна, в результаті підтоплення будівлі співробітникам музею довелося щодня виносити по 10-15 відер води, а також пильно стежити за всіма залами, щоб погодні умови не знищили виставку. Дах протікав вже кілька років, але такого потопу ще не було, згадує директор.
"Люди збирали цю крижану воду, було так, що і 10, 15 відер виносили протягом доби", - говорить Валентина Мизгіна.
Скріншот
Зі стін довелося зняти кілька картин – на щастя, музейники помітили воду вчасно, і їх вдалося врятувати.
"З ними все в порядку, буквально відразу зняли, і все під склом", - каже реставратор Євген Шередеко.
Зараз адміністрація музею створила цілодобове чергування на випадок нового потопу. Особливу увагу музейники приділяють залу Іллі Рєпіна, де зберігається знаменитий шедевр "Запорожці пишуть листа турецькому султану". Як кажуть у музеї, якщо потоп продовжиться, унікальна робота Рєпіна може бути знищена і перенести її неможливо.
"Її не можна ні в інший зал, ні в інше місто, вона повинна бути тут, у цій температурі, в цьому середовищі, її навіть не трясти треба", - розповідає реставратор.
Скріншот
У музеї пояснюють: щоб врятувати картини і саму будівлю, потрібно не просто залатати дах – необхідна повна його реконструкція, адже коли в 50-х роках минулого століття до старовинного будинку, де розташований музей, робили прибудову, то порушили норми.
"Коли будували скати даху основного будинку і схил галереї, вони мають різний кут нахилу", - каже директор художнього музею Валентина Мизгіна.
Обладміністрація вже провела перший транш на реставраційні роботи. З восьми мільйонів виділили поки тільки три, але вони не рятують: ремонтні роботи почнуться тільки в квітні. До цього часу музей буде справлятися з потопами своїми силами.
Нагадаємо, що раніше Алею Героїв Небесної сотні обнесли парканом.
Також ми писали, чому Лавра ризикує потрапити в "чорний список" ЮНЕСКО.