ua en ru

Новозеландський стрілок згадав у своєму маніфесті Україну: що сказав маніяк

Новозеландський стрілок згадав у своєму маніфесті Україну: що сказав маніяк Фото: колаж РБК-Україна

Терорист з Нової Зеландії погрожував мусульманам в Україні

Теракт в Новій Зеландії 15 березня забрав вже 49 життів і шокував світову спільноту. Один із вбивць - 28-річний австралієць Брентон - перед бійнею в мечеті у Крайстчерчі опублікував в мережі "маніфест". На 73 сторінках є цитати з "біблії неонацизму". Крім того, в тексті є згадка і України, повідомив муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Зазначається, що погрози стрілка адресовані, в тому числі, й мусульманам в нашій країні.

"Ви не знайдете спокою ані в Ісландії, ані в Польщі, ані в Новій Зеландії, ані в Аргентині, ані в Україні / "You will find no reprieve, not in Iceland, not in Poland, not in New Zealand, not in Argentina, not in Ukraine", - навів Ісмагілов слова Брентона, який звернувся до мусульман.

Муфтій додав, що через згадку терористами України, на сьогоднішньому джума-намазі прихожани були надзвичайно стурбовані, а дехто взагалі не прийшов на молитву, "очікуючи, що теракт може повторитись і в України".

Новозеландський стрілок згадав у своєму маніфесті Україну: що сказав маніяк

Фото: теракт у Новій Зеландії (facebook.com)

Ісмагілов розповів, що перед молитвою до нього зверталися із питанням чоловіки - чи є у нас якісь заходи безпеки, чи "ми викликали поліцію або Національну гвардію для охорони мечеті, чи є напоготові джгути і медикаменти, і що робити, як раптом почнуть нас вбивати?"

Також муфтій висловив надію, що в Україні ніколи такого не станеться.

"Проте дивно, чому терористи згадали зі 195 країн світу, лише п’ять країн, і нашу Україну в тому числі?" - задався питанням Ісмагілов.

Новозеландський стрілок згадав у своєму маніфесті Україну: що сказав маніяк

Скрін: facebook.com/said.ismagilov

У коментарях до повідомлення користувачі мережі виражають скорботу у зв'язку зі смертю мусульман у мечетях Нової Зеландії та висловлюють свої припущення, хто міг "докласти руку" до страшних терактів:

  • "Та він божевільний. Мені здається, він зробив це на тлі постійного новинного пулу про Україну в Євросоюзі. Такої проблеми не було і не може бути в Україні. Дуже погано! Співчуваю, дуже страшна новина";
  • "Нічого дивного, якщо поглянути на нашивки і брошуру, а потім переглянути фото-архіви з Селігеру (Московії) років 15+ назад. Там це "сонечко" (емблема) і засяяло (в тому числі у розрізі Донбасу)... Московія стоїть за хаосом у всьому світі (принаймні за основною його частиною) і з усіх боків експлуатує гарячі голови і корисних ідіотів: - \ тут і підстави ISIS (у витоках вони стояли), і т. зв. "Вайтпавер-руху" в Європі, і у нас "сонечка", і лівацькі рухи в США і багато чого. Більше хаосу, більше крові, всюди - це їх політика";
  • "Прийміть мої щирі співчуття з приводу смерті ваших одновірців!"
  • "Співчуваю сім'ям загиблих!"

Новозеландський стрілок згадав у своєму маніфесті Україну: що сказав маніяк

Фото: теракт у Новій Зеландії (twitter.com/imohsinrasheed)

Нагадаємо, консул України в Австралії знаходиться на зв'язку з Міністерством закордонних справ Нової Зеландії щоб уточнити, чи є серед постраждалих у результаті теракту громадяни України.

Як повідомлялося, раніше в мережі з'явилося відео затримання одного із тих, хто відкрив стрілянину в Новій Зеландії в мечетях міста Крайстчерча.

Також ми писали про те, що за даними очевидців, стрілянину в одній з мечетей влаштував чоловік у шоломі і окулярах з автоматичною гвинтівкою. Після нападу всі школи і державні установи міста закриті, також скасовано прийом в лікарні.