У 1945 році третина опор мосту зніс лід, а зараз міст окупантів сам розпадається
Обвалення частини Кримського мосту, яке відбулося днями, нагадало користувачам мережі про крах першого шляхопроводу через Керченську протоку в 1945 році. Тоді будівельники не врахували можливі природні загрози. Про це написала в Twitter користувач RoksolanaToday & Крим.
"Як в 1945 році впав перший Керченський міст. 11 лютого по мосту з Криму на Кавказ проїхав особливо охороняється поїзд: з Ялти після конференції поверталася радянська делегація. А через тиждень льодові поля зруйнували перші опори моста. За три дня лід практично стер 42 з 115 опор ", - написала блогер.
Скріншот: https://twitter.com/KrimRt
У коментарях користувачі мережі припустили, що новий міст спіткає та ж доля.
"Усе циклічно в цьому світі. Чекаємо. Недовго залишилося", - пише користувач під ніком Drew.
"Ще б пак. Міст через річку Стікс (в грецькій міфології ріка в царстві мертвих - ред.)"дерзнули "побудувати! Там перевізник на поромі, згідно з легендою, має бути", - жартує один з фоловерів блогера .
"Забудьте про льодохід, бетонні опори такого розміру і глибини лід може тільки подряпати. А ось глибинні зрушення ґрунтів це реальна проблема. Міст вони, швидше за все, не зруйнують, але зроблять дуже дорогим в експлуатації через усунення деформацій", - висунув свою версію один з користувачів Twitter.
Скріншот: https://twitter.com/KrimRt
А дехто жартуєз приводу того, що швидже відбудеться:відновлять частину моста, яка нещодавно обвалилася або в Києві з'явиться гаряча вода.
Скріншот: https://twitter.com/KrimRt
Історична довідка
У квітні 1944 року в Криму почалося будівництво моста через Керченську протоку. Натой момент тут щетривала війна, німці покинили півострів лише в травні.Через прагнення Кремля якнайшвидше реалізувати проект, ігноруються застереження будівельників про те, що наступної весни дрейфуючі по протоці брили льоду можуть пошкодити мостові опори. Справа в тому, що Азовське море замерзає біля північного узбережжя, і в кінці зими ці крижані поля виносить в Чорне море. Але міст все ж побудували, а комісія з Москви визнала його стан задовільним. У лютому 1945 року через Керченську протоку почався льодохід з Азовського моря. У деяких місцях навантаження на опори моста досягала 270 тон. І вже в середині лютого крижані поля зруйнували перші опори моста. За три дні лід практично стер 42 з 115 опор.
Нагадаємо, в мережі з'явилися фото і відео розламаних конструкцій Керченського моста, які впали у воду. Інцидент стався на мілководді. На відновлення пошкодженого фрагмента знадобиться близько двох місяців.
Раніше ми повідомляли, що в окупованому Криму на Керченському мосту сталася аварія. Один з прольотів споруджуваної залізничної частини з'їхав в воду.
Рекомендуємо до перегляду:
Відео: РБК-Україна