ua en ru

Астрономи виявили галактику з незвичайною матерією

Астрономи виявили галактику з незвичайною матерією Фото: Галактика (NASA / ESA / Hubble)

З'явився знімок карликової галактики з незвичайним розподілом темної матерії

На думку вчених, Всесвіт складається з видимої матерії, складової основи зірок, чорних дір, туманностей, скупчень пилу і планет. Обсерваторія "Хаббл" отримала детальні фотографії карликової галактики NGC 5949, чия темна матерія розподілена інакше, повідомляє sci-news.com.

Спостереження за швидкістю руху зірок у найближчих до Землі галактиках показали, що світила на їх околицях рухаються приблизно в десять разів вище, ніж показували розрахунки на базі мас всіх зірок. Це було спричинено так званою темною матерією.

При цьому в кожній галактиці приблизно майже в десять разів більше темної матерії, ніж видимої, і ця темна матерія утримує зірки на місці та не дає їм "розбігтися".

Вчені виміряли швидкість руху зірок у таких галактиках і з'ясували, що темна матерія розподілена по ним практично рівномірно, а не концентрується в околицях ядра "зіркових сімей", як це має бути.

За допомогою "Хаббл" дослідники кілька років спостерігають за найближчими карликовими галактиками, намагаючись зрозуміти, що змусило темну матерію розподілитися незвичайним чином.

Найбільш зручним об'єктом для таких спостережень стала карликова спіральна галактика NGC 5949, розташована на відстані приблизно 45 млн світлових років від Землі.

Астрономи намагаються використовувати її знімки для пошуку відповідей на дві загадки Всесвіту, від вирішення яких залежить питання про саму суть темної матерії.

До речі, вчені виявили незвичайну властивість чорних дір.