ua en ru

Астрономи виявили гігантський двійник Юпітера

Астрономи виявили гігантський двійник Юпітера Фото: Юпітер (pixabay.com/skeeze)

Вчені знайшли газового гіганта, який у три рази більший від Юпітера

Міжнародна група астрономів виявила газовий гігант, який в три рази масивніший Юпітера. Екзопланета MOA-2016-BLG-227Lb знаходиться за 21 тис. світлових років від Землі та обертається навколо невеликої червоної або помаранчевої зірки. Про це повідомляється на сайті Phys.org.

Екзопланета була виявлена в 2016 році за допомогою телескопа MOA-II при Університетській обсерваторії Маунт Джон в Новій Зеландії.

Астрономи використовували метод, заснований на гравітаційному мікролінзуванні. При цьому явищі траєкторії світлових променів, що виходять від одного астрономічного об'єкта, спотворюються гравітаційним полем іншого небесного тіла. Серія спостережень з інших телескопів дозволила вченим визначити основні параметри газового гіганта.

Спеціалісти з'ясували, що об'єкт належить до класу так званих Супер-Юпітерів - планет, маса яких перевищує масу найбільшої планети Сонячної системи. При цьому Супер-Юпітери недостатньо великі, щоб бути коричневими карликами, в яких протікають реакції термоядерного синтезу.

До речі, астрономи виявили в сузір'ї Діви гігантські чорні діри.