Експедиція на Марс може негативно вплинути на людський мозок

Експедиція на Марс може негативно вплинути на людський мозок
Ілюстративне фото (pixabay)

Космічні польоти передбачають численні загрози

Фахівці NASA надали результати дослідження, яке було спрямовано на вивчення реакцій мозку на подорожі до Марса. Згідно аналізу, гіпокамп космонавтів може скоротитися в ході експедиції. Про це повідомляє видання New Scientist.

За словами дослідників, космічні польоти припускають ряд загроз: від впливу радіації до ризику отримати інфаркт. Перед тим як відправляти людей на Марс, потрібно врахувати і постаратися запобігти всі можливі загрози.

У ході дослідження вчені відібрали 16 добровольців, які протягом 30 днів працювали в умовах, які симулювали марсіанську базу. Весь цей час поруч з ними перебували три інших працівника. Щотижня їм надавався один вихідний.

Дослідники виявили, що у ході експерименту одна з країв лівого гіпокампу в середньому зменшувалася на три відсотки, що в подальшому позначалося на роботі головного мозку та пам'яті. Однак були і хороші новини: просторове мислення учасників не змінилося.

Один з членів дослідницької групи Аніка Вернер висловила власні припущення щодо результатів. На її думку, скорочення могли викликати соціальна ізоляція та стрес від цілодобового спостереження. 

Нагадаємо, твердження, що Плутон не є планетою, виявилося помилковим.

Раніше повідомлялося, що вчені показали знімок унікальною карликової галактики.

Також ми писали, що NASA планує відправити міні-вертоліт на Марс.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: Ляпи українських політиків

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся