ua en ru

Мовна рукавичка: українська студентка створила "розумний" гаджет

Мовна рукавичка: українська студентка створила "розумний" гаджет Фото: Юна винахідниця (facebook.com/Тамара Вощило)

На створення унікального проекту пішло всього чотири дні

Тернопільська студентка, випускниця технічного коледжу створила гаджет, який зможе переводити мову жестів. Про це повідомляє тернопільське видання 20minut.

Тернопільська студентка, 19-річна Тамара Вощило створила програму і рукавицю, які перекладають мову жестів. Щоб рукавичка працювала, потрібна спеціальна програма, яку Тамара написала з допомогою свого викладача Андрія Недошитко..

"Працює ця програма так – людина одягає рукавичку. Перед використанням потрібно включити bluetoоth на телефоні і створити пару між цими двома пристроями. На кожному пальці є датчик. Мікроконтролер зчитує дані з датчиків, обробляє інформацію і передає її на мобільний телефон", – пояснює студентка.

Кожен жест має свій порядковий номер, який одночасно записаний і в програмі, і в рукавичці. У відповідь на жест, у телефон приходить номер, і тоді можна почути фразу, яка закріплена за цим номером. Жести і номери кожен може запрограмувати під себе.

Рукавичка повинна живитися і для цього підходить телефон або павербанк.

Крім того, програма підтримує українську мову, але, на жаль, не всі телефони його відтворюють.

Спочатку "розумна" рукавиця, під назвою ISIOY ("Я кажу замість тебе") була курсовою роботою дівчини, а потім стала дипломною.

Тамара Вощило отримала диплом молодшого спеціаліста за напрямом "Обслуговування комп'ютерних мереж і систем". А нещодавно дівчина подала документи на вступ до університету.

"Коли був курсовий проект, ми орієнтувалися на мову жестів. Тобто були запрограмовані рухи для глухонімих людей. Зараз ми орієнтуємося на людей, які навіть тимчасово не можуть говорити і не знають мови жестів. І такі люди можуть створити свою мову жестів. Тобто, ця рукавичка підходить в різних випадках", – говорить Тамара Вощило.

На створення унікальної рукавиці у Тамари пішло 200 гривень і чотири дні.

Дівчина стверджує, що якщо б не довелося самій робити датчики, а була б можливість використовувати вже готові - часу пішло б ще менше.

У Тамари в планах – удосконалити свій винахід, так щоб її могли використовувати пацієнти, у яких тільки одна робоча рука.

"Уявіть – чоловік зробив жест, а медперсонал отримав дзвінок або повідомлення – крапельниця закінчилася або подайте води. Це також можливо. Для цієї рукавички багато роботи – нею можна замість джойстиків грати в ігри. Просто потрібна відповідна програма. Навіть є думка, що нею можна управляти квадрокоптером замість пульта управління", – говорить Тамара.

Відео: Рукавиця для перекладу жестів (YouTube/20 хвилин)

До речі, школярка зі Львова представить в Нью-Йорку унікальний винахід для незрячих.