У Грузії археологи знайшли могилу царя, якій понад тисячу років

У Грузії археологи знайшли могилу царя, якій понад тисячу років
Фото: Приклад археологічної пам'ятки (pixabay.com)

Могилу знайшли під час реставрацій і очисних робіт одного з місцевих релігійних комплексів

Грузинські археологи  в регіоні Кахеті виявили могилу царя Квіріке ІІІ, який правив певний час у ХІ столітті. Про це пише Aspny.ge .

Цар Квіріке ІІІ є відомою персоною в історії Грузії. Так, він проголосив себе «правителем» Кахеті та Ереті, створивши Кахетинське царство. Пізніше територію приєднали до Грузії.

Могилу знайшли в селі Калаурі Гурджаанського району на сході Грузії. Вона датована XI століттям нашої ери, і на ній виявили підпис «Цар ранів і кахів»,

Про відкриття заявив депутат Руставської громади Звіад Сехніашвілі. За його словами, могилу знайшли під час реставрацій і очисних робіт одного з місцевих релігійних комплексів.

«За висновками археологів і фахівців, могила належить кахетинсько-еретському царю Квіріке III, який царював в 1010-1037 роках. В період його правління царство досягло адміністративної та військової могутності. Квіріке III об’єднав Кахеті-Ереті і отримав титул царя», - пише Сехніашвілі.

Нагадаємо, що у Грузії вшанували пам'ять жертв війни 2008 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся