Археологи знайшли стародавні поховання зі старовинними артефактами
У Китаї, на території центральної провінції Хенань, виявлено 18 давніх поховань, що належать представникам народу гунів, кочував по території країни 1,8 тис. років тому.
"Всі ці компактні поховання всередині викладені з цегли та їх не можна віднести до класичних могильників Великої Китайської рівнини. Вони, імовірно, відносяться до пізнього періоду династії Східна Хань (25-220 рр. н. е..), тобто їм близько 1,8 тисяч років", - розповів співробітник Китайської академії суспільних наук Шень Веньсі, передає ТАСС.
Повідомляється, що могили добре збереглися. Майже в кожному похованні археологи виявили старовинні артефакти, серед яких були і бронзові котли.
"У кожного з них зверху з боків є два отвори, через які котли підвішують над вогнем, коли готують їжу. Така конструкція притаманна кочовим народам. За нашими оцінками, ці артефакти належали гунам і тим, хто мав до них безпосереднє відношення", - зазначив Шень Веньсі.
Крім котлів всередині поховань були намиста, золоті сережки, кинджали та інші предмети повсякденного побуту гунів.
Виявлені поховання на відміну від інших аналогів абсолютно не зіпсовані грабіжниками, а тому мають особливе значення для експертів. Це дозволяє вченим з'ясувати нові важливі деталі давньої епохи. За попередніми даними, могильники будуть повністю відкриті до листопада, після чого археологи приступлять до їх всебічного системного вивчення.
До речі, у Києві виявлена давньоєгипетська мумія.