Люди будуть змушені шукати собі нові місця для життя
Вчені з 24 дослідних організацій по всьому світу підготували звіт про вплив глобального потепління на здоров'я людей. Згідно з даними, зростання температури призведе до широкого поширення ряду захворювань і збільшить кількість "кліматичних біженців". Результати дослідження опубліковані на сайті проекту Lancet Countdown, передає "Рідус".
У підготовці документа брали участь представники Всесвітньої організації охорони здоров'я та Всесвітньої метеорологічної організації, а також науковці з різних університетів світу. Звіт об'єднує дослідження 40 показників здоров'я населення планети. Автори робіт роблять висновок, що від наслідків глобального потепління вже постраждали сотні мільйонів чоловік.
Вчені вважають, що зростання температури вплине на розвиток багатьох захворювань, а також призведе до поширення "кліматичних біженців". Дослідники проаналізували дані з 2000 по 2016 рік і з'ясували, що висока температура відбилася на великій кількості людей. Серед них стало на 125 мільйонів більше літніх людей, на здоров'я яких підвищена температура може позначитися не найкращим чином.
Автори роботи досліджували 30 країн, у яких температура і погодні умови впливають на якість врожаю, і з'ясували, що люди з часом стали більше голодувати. Так, у 1990-х роках кількість голодуючих було 398 мільйонів, а в 2016 році їх число зросло до 422 мільйонів. Але вчені уточнюють, що цей показник збільшився також через зростання і поступове старіння населення.
Особливу увагу фахівці приділили трансмісивним захворювань, які переносять багато комах, наприклад комарі або кліщі. Так, фахівці прогнозують збільшення ареалу проживання комарів виду Aedes aegypti, які переносять костоломну лихоманку денге.
Через глобальне потепління відбуваються і погодні зміни. У деяких регіонах спостерігається зростання температур, а також збільшення кількості опадів. Через це багато людей змушені підшукувати собі нове житло. Автори дослідження припустили, що незабаром таких "кліматичних біженців" стане більше, через те, що погодні умови відображаються на нашому здоров'ї.
Серед "біженців" виявляться фермери і ті люди, чий заробіток пов'язаний з землею.
Як раніше повідомлялося, у 2018 році в Україні може пройти міжнародна конференція зі зміни клімату.