Як подолати депресію і увійти в осінній графік: поради експертів
Фахівці дали прості рекомендації, для тих кого осінь увігнала в нудьгу
Психологи розповіли, що впливає на появу осінньої депресії та дали практичні рекомендації про те, як плавно увійти в осінній графік. Про це повідомляє ТСН.
Лікарі вважають, що основна причина осінньої депресії – це недостатня кількість сну. Люди намагаються себе підбадьорити і починають пити більше кави, а також з настанням холодів організм починає вимагати більшу кількість сну.
Киянка Ірина розповіла, що її син Іван і кіт Барсик – відчули наступ осені. Син став більше просити фруктів, а кіт став з усіма більш ласкавий. А ось сама Ірина скаржиться, що постійно хоче спати і тягне поплакати.
"Я стала плаксива. Мені всіх шкода. Хочеться спати. Себе шкода. Вже немає тієї енергії, що влітку", - розповідає жінка і додає, що вранці встає з думками зробити купу справ, але сил ні на що не вистачає. Рятує тільки кава.
Дієтологи не рекомендують налягати на підбадьорливий напій і радять вживати не більше однієї-двох чашок кави в день. Бажано без молока.
Крім того, вони рекомендують включити в свій раціон продукти, які допомагають у боротьбі з осінньою нудьгою: яйця, м'ясо, рибу, кисломолочні продукти, овочі, фрукти і чорний шоколад у невеликій кількості.
Також дієтологи відзначають, що добре покращують настрій яскраві фарби, тому варто вживати різнокольорові фрукти. Вони не тільки корисні, але і додають емоцій.
Терапевти стверджують, що основна причина осінньої хандри – це недолік сну і рекомендують спати не менше 8 годин. Також вони зазначають, що люди восени різко скорочують кількість прогулянок на свіжому повітрі і знижують фізичну активність.
"Даремно менше гуляють, це не шкідливо. Тому, якщо на вулиці йде дощ, значить треба одягнути капюшон, гумові чоботи, взяти парасольку і півтори години провести в парку", - радить лікар.
А ось психолог рекомендує вранці буде себе, свій мозок, а потім – ретельно планувати день.
"Перше - це фізична складова: коли ми прокидаємося вранці, нам важливо розбудити себе фізично. Друга частина - ми включаємо творчу півкулю. Наприклад, треба поспівати, послухати музику. Третя частина - розписати свій день", - радить експерт і додає, що якщо всі рекомендації не допомогли, то варто звернутися до психолога.
Відео: YouTube/ТСН
До речі, раніше ми писали про те, що українцям розповіли, як правильно заморожувати овочі і фрукти.
А також повідомляли про те, що вчені розповіли, через що виникає бажання пошкрябатися.
Відео: РБК-Україна