ua en ru

Топ-5 ознак старіння з точки зору науки

Топ-5 ознак старіння з точки зору науки Фото: Колаж РБК-Україна

Погіршення метаболізму в клітинах є однією з ознак

На те, як швидко ми старіємо впливає не тільки генетика, але і спосіб життя. Вчені вияснили топ-5 ознак, які явно визначать наскільки постарів Ваш організм. Про це інформують російські ЗМІ.

1. Накопичуються пошкодження в ДНК

ДНК - це генетичний код, який передається між клітинами. Старіння призводить до збільшення помилок, які можуть виникнути в цьому процесі. Ці помилки накопичуються в клітинах. Феномен також відомий як генетична нестабільність, яка може загрожувати роботі стовбурових клітин. При накопиченні помилок ці клітини можуть стати раковими.

2. Порушується поведінка клітин

В тілі відбувається експресія генів: тисячі генів у певній клітці визначають, що може робити ця клітина - вона може вести себе, наприклад, як клітина тіла або мозку. Час і спосіб життя впливають на те, яким чином даються ці "інструкції". Клітини можуть вести себе зовсім не так, як повинні.

3. Клітини перестають оновлюватися

Щоб запобігти накопичення пошкоджених компонентів у наших клітинах, тіло людини періодично оновлює набір клітин. Проте з віком ця здатність втрачається, і клітини починають накопичувати шкідливі або токсичні протеїни, які можуть призвести до хвороб Альцгеймера або Паркінсона.

4. Погіршується метаболізм в клітинах

З віком клітини втрачають здатність переробляти речовини жирів або цукру, що може призвести до розвитку діабету, так як організм вже не може засвоювати поживні речовини, що надходять в клітини. Віковий діабет часто виникає саме з цієї причини.

5. Стовбурові клітини втрачають енергію

Втрата відновного потенціалу - це один з найбільш очевидних ознак старіння. Стовбурові клітини втомлюються і втрачають свою здатність відновлюватися. Дослідження показують, що омолодження стовбурових клітин може сповільнити ознаки старіння тіла.

Нагадаємо, що вчені назвали корисний вітамін для серця і судин. За словами одного з авторів дослідження Амра Маравана з університету Вірджинії, вітамін D також сприятливо впливає на кістки, тому людям варто підтримувати його на високому рівні, виходячи на сонце або використовуючи харчові добавки

До речі, раніше ми писали про те, що косметологи розповіли, як під час холодів правильно зволожувати шкіру. Лікар-косметолог пояснила, що восени, з настанням холодів, шкіра починає виглядати втомленою і посірілою. Для того, щоб цього уникнути, потрібно правильно підібрати косметичні засоби відповідно до типу шкіри, який може змінюватися в залежності від сезону.

А також ми розповідали про те, що за різкими перепадами настрою можуть ховатися симптоми серйозних захворювань. Більшість людей схильні до перепадів настрою, але якщо такі перепади трапляються часто і відбуваються дуже різко, то це сигнал того, що потрібно звернутися за кваліфікованою допомогою.

Відео: РБК-Україна