Археологи знайшли неймовірне святилище біля замку Зерзеван
На сході Туреччини виявили унікальний підземний храм стародавнього божества Мітра. Археологи знайшли його під час розкопок біля історичного замку Зерзеван в провінції Діярбакир, передає Hurriyet Daily News.
Понад 1700 років тому люди збиралися в цьому святилищі-мітрумі, щоб зробити обряди на честь божества, яке шанували ще індійці, пов'язуючи його з сонячним світлом, дружністю та згодою.
Замок, розташований в нинішньому районі Чинар біля поселення Демирелчек, служив базою і військовим аванпостом для древніх римлян. Археологічні розкопки на цьому місці ведуться з 2014 року. На території площею 60 тис. кв. м до наших днів збереглися тільки руїни стін, які досягали 12-15 м у висоту і 200 м в довжину, фрагменти 21-метрової дозорної вежі, церкви, командного пункту, житлових будівель, зерносховища й арсеналу.
Під час розкопок був виявлений підземний храм-мітреум, водовід і 54 накопичувальних колодязя, потаємні ходи та сховища.
Повідомляється, що в дохристиянський період мітраїзм був надзвичайно поширений в Римській імперії, однак нова релігія з часом затьмарила його.
За словами керівника археологічної експедиції професора університету Діджле Айташа Джшкуна, виявлений мітреум ймовірно був єдиним подібним храмом на всій східній межі Римської імперії.
Дослідник розповів, що до богині Митрі римські солдати ставилися з великою повагою.
"Послідовники цього культу представляли собою закрите співтовариство, їх обрядові церемонії були закритими і таємними. Митра - богиня сонця, вона також символізує згоду. Храми в її честь зазвичай будувалися під землею. У східній частині храму були три ніші, в одній з яких була розташована прекрасна ємність для води, яка широко використовувалася в обрядах", - розповів Айташа Джшкуна.
До речі, у Норвегії виявили стародавню зброю, якій близько трьох тисяч років.