Дослідникам вдалося придумати, як можна продовжити життя
Група вчених під керівництвом професора Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку Доншенга Кая, виявила, що чим старше миша, тим менше в її гіпоталамусі стовбурових прогениторних клітин. Про це повідомляє ВВС.
Гіпоталамус - це область головного мозку, яка відповідає за емоції, сон, статевий потяг, голод та інші життєво важливі функції організму.
За даними дослідників, із зменшенням кількості стовбурових клітин у мишей погіршувалася пам'ять і м'язова сила, вони вмирали частіше за інших мишей того ж віку. При цьому в дослідженні брали участь саме особини середнього віку.
Коли вчені підсаджували піддослідним в гіпоталамус стовбурові клітини, взяті з гіпоталамуса молодих мишей, через кілька місяців їх когнітивні та фізичні якості починали випереджати ті ж показники у їх однолітків. Тривалість життя таких мишей в середньому збільшувалася на 10%.
З'ясувалося, що досліджувані стовбурові клітини виділяли в спинномозкову рідину екзосоми - позаклітинні бульбашки, які несуть в собі РНК і впливають на експресію генів.
Вчені взяли екзосоми окремо та імплантували їх у мозок піддослідних мишей, внаслідок чого у них відбулося уповільнення втрати пам'яті і м'язової сили.
Експеримент вчених є великим внеском у вивченні протидії старінню, проте до застосування технології на людях ще дуже далеко.
До речі, дієтолог назвала продукти, які допоможуть боротися зі старістю.