Галактика утворилася через 1,65 мільярда років після Великого вибуху
Міжнародна команда астрономів виявила мертву галактику, яка за віком порівнянна з Чумацьким Шляхом. Вчені вважають, що причиною передчасного старіння" є надзвичайно висока швидкість народження зірок. Про це повідомляється на сайті Phys.org.
Галактика ZF-COSMOS-20115, віддалена від Землі приблизно на 12 мільярдів світлових років, утворилася через 1,65 мільярда років після Великого вибуху. Вона характерна порівняно невеликими розмірами, але при цьому володіє високою щільністю. В області простору, діаметр якої дорівнює відстані від Сонця до туманності Оріона, міститься близько 300 мільярдів зірок.
Вчені досліджували галактику з допомогою телескопів обсерваторії Кека, розташована на Гавайському архіпелазі. Виявилося, що у віці 700 мільйонів років темпи формування зірок у ZF-COSMOS-20115 були в п'ять тисяч разів вище. Така швидкість призвела до того, що галактика вичерпала "паливо" менш ніж за сто мільйонів років.
За словами дослідників, еволюція ZF-COSMOS-20115 не вписується ні в одну з існуючих теоретичних моделей. Тому поки що неможливо визначити причини швидкого зореутворення.
До речі, вчені з'ясували, що за допомогою кофеїну можна маніпулювати людьми.