Мова йде не про містичних героїв древніх саг, а про реальну жінку-полководця
Вчені дослідили, що жінки-вікінги могли не тільки служити в армії, а й займати високі керівні військові посади. Про це повідомляє American Journal of Physical Anthropology.
Дослідниками зі Стокгольмського і Уппсальского університетів вивчалося одне з найважливіших поховань часів вікінгів: у ньому знаходяться останки воїна, оточеного зброєю - мечем і бронебійними стрілами, і останки двох коней. Вчені, зазначають, що мова йде не про містичних героїв древніх саг, а про реальну жінку-полководця.
У рештках жінки-воїна вікінгів виявили генетичну близькість до сучасних мешканців Британських островів (Англія та Шотландія), Північно-Атлантичних островів (Ісландія та Оркней), Скандинавії (Данія та Норвегія) та в меншій мірі Східно-балтійської Європи (Литва та Латвія).
Знайдені у похованні речі, як вважає співавтор роботи Шарлотта Хеденстьерна-Юнсон, вказують на те, що жінка була високопоставленим командувачем - "тим, хто займався тактикою і стратегією і міг вести війська в бій". Проте дослідники не відкидають можливості, що могила спочатку могла належати чоловіку, тіло якого зараз відсутнє. У цьому випадку зброя могла б бути частиною могильних предметів цієї особи, тоді як жінку було поховано без жодних предметів.
Вчені нагадують, що вже в ранньому середньовіччі з'явилися наративи про жорстоких жінок-вікінгів, які боряться разом з чоловіками. Хоча, постійно повторюючись як в мистецтві, так і в поезії, їх, як правило, вважали міфологічними явищами.
Жінка-воїн була похована в середині X століття в одному з найбільших торгово-ремісничих центрів шведських вікінгів в 800-975 рр. Ізотопний аналіз підтвердив, що вона вела кочовий спосіб життя - так само, як і більшість вікінгів в VIII-X ст. в північній частині Європи.
Нагадаємо, що в NASA опублікували фото вигляду кривавих терактів 11 вересня з космосу.