Вчені вперше виявили на экзопланеті атмосферу
Вчені заявляють, що відкриття атмосфери на планеті є важливим кроком на шляху до вивчення можливостей життя за межами Сонячної Системи
На одній з планет, що обертаються навколо червоного карлика Глізе 1132, 39 світлових роках від нас у сузір'ї Вітрил, астрономи виявили атмосферу. Це перший випадок, коли атмосфера була знайдена на планеті, схожій за масою і радіусом на Землю.
Хоча це відкриття не є прямим свідченням життя на іншій планеті, це важливий крок у пошуках позаземного життя. Вперше на двійника Землі — Gliese 1132 b — виявлена атмосфера, розповідає Джон Саутворт з британського Килского університету, який разом зі своєю командою зробив відкриття за допомогою телескопа ESO/MPG в Чилі.
"Виходячи з мого досвіду, найвища температура, при якій життя може зберегтися на планеті - це 120 градусів Цельсія. Це значно прохолодніше, ніж "погода" на цій планеті", - зазначив Доктор Джон Саутворт.
У той же час дослідники скептично налаштовані щодо можливого існування даної планети, оскільки температура на її поверхні досягає 370 градусів Цельсія.
До речі, вчені дізналися, чи можна жити на экзопланетах, відкритих NASA.