ru ua

Вчені з'ясували, чому у бульдогів і мопсів плоскі морди

Вчені з'ясували, чому у бульдогів і мопсів плоскі морди Фото: Мопс (pixabay.com/Unsplash)

Дослідники сподіваються, що їх робота допоможе лікувати брахіцефалію у людей

Вчені з'ясували, яка мутація ДНК призвела до того, що у собак породи мопс, будьлог і схожих короткі та плоскі морди. Дослідження опубліковане в журналі Current Biology.

Раніше було відомо, що у собак-брахіцефалов короткі та плоскі морди з'явилися в результаті селекції, однак досі не було інформації про генетичні особливості таких улюбленців.

Дослідники проаналізували зразки ДНК 374 домашніх собак різних порід. Дослідники зробили точні вимірювання за допомогою 3D-зображення черепів собак, отримані завдяки комп'ютерній томографії.

Зіставивши результати вимірювань з отриманою генетичною інформацією, дослідники визначили, які варіанти ДНК пов'язані з особливостями форми черепа.

З'ясувалося, що один з варіантів порушував активність гена SMOC2, який відповідає за довжину морди. Чим більше мутацій налічувалося в гені, - тим більш плоскою була морда.

Вчені розраховують, що їх результати принесуть користь не тільки у ветеринарії, але і в медицині в цілому, оскільки брахіцефалія іноді проявляється у людей.

До речі, в Одесі господиня притулку довела до смерті сотні кошенят.