NASA і перуанські агрономи повторили подвиг з роману Енді Уіра "Марсіанин"
Фахівці з Міжнародного центру картоплі та NASA заявили про успішне завершення експериментів з вирощування картоплі в умовах, наближених до "марсіанських". Про це повідомляє Phys.org.
"Якщо рослини можуть пережити ті умови, які ми створили в нашому CubeSat, то тоді є великі шанси на те, що вони виживуть і на Марсі. Ми повторимо ці досліди кілька разів для того, щоб зрозуміти, які сорти картоплі будуть краще рости на Марсі", - заявив астробіолог NASA Хуан Вальдівія-Сільва.
Про початок експерименту Вальдівії-Сільви та його колег NASA оголосило в лютому 2016 року. Дослідження стало свого роду перевіркою одного з ключових елементів сюжету роману Енді Уіра "Марсіанин" і однойменного фільму, в яких астронавт Марк Уотні виявляється один на Червоній планеті.
Головний герой створює теплицю та починає вирощувати на Марсі картоплю, витягуючи воду для поливу ракетного палива. Це дозволило йому дожити до наступної експедиції, учасники якої врятували його.
За словами астробіолога Вальдівії-Сільви, NASA і перуанські агрономи повторили подвиг Уотні, виростивши бульби картоплі всередині спеціально обладнаного корпусу від мікрозонда системи CubeSat, в якому підтримувалися умови, максимально наближені до тих, що на Марсі.
Проведені досліди показали, що такі труднощі не є для картоплі перешкодою. При додаванні достатньої кількості води і поживних речовин картопля успішно пророста, дала пагони і потім почала формувати бульби. Завдяки експерименту, NASA і перуанським вченим вдалося підтвердити, що на Марсі дійсно можна вирощувати картоплю.