ua en ru

Вченим вдалося реконструювати вигляд жінки, яка жила 13,5 тис. років тому

Вченим вдалося реконструювати вигляд жінки, яка жила 13,5 тис. років тому Фото: Вчені відтворили образ жінки часів пізнього палеоліту (pixabay.com/terimakasih0)

Фахівці відтворили образ жінки часів пізнього палеоліту

Вчені реконструювали обличчя жінки, яка жила в Таїланді понад 13 тис. років тому. Про це повідомляє журнал Antiquity.

У 2002 році в печері Там Лод на півночі Таїланду були знайдені останки жінки - фрагменти черепа, зуби і декілька кісток. За даними дослідників, їх вік становить 13640 років. Самій жінці, на думку вчених, на момент смерті було близько 25-35 років, а її зріст становив 152 см.

Вченим вдалося реконструювати вигляд жінки, яка жила 13,5 тис. років тому

Фото: Вигляд жінки, яка жила 13 тисяч років тому (Shoocongdej et al / Antiquity)

Вчені вирішили відновити риси її обличчя за допомогою незвичайної техніки.

Спочатку фахівці реконструювали череп. Потім вони провели пошук по глобальній базі, яка враховує розміри черепа, фізичні та інші характеристики зовнішності людей зі всього світу, навіть, відтінок шкіри. На основі фотографій 720 відібраних жінок з 25 країн, чиї показники збігалися з даними археологічних вимірювань, дослідники створили усереднене обличчя.

Така техніка використовувалася вперше. Дослідники заявили, що навмисно відмовилися від використання методів судової медицини, оскільки вважають їх непридатними для такого роду завдань. Відзначається, що науковці також намагалися уникнути певних рис обличчя або виразів, які вважаються характерними для людей минулого.

До речі, в Аргентині виявлені яйця динозаврів.