ua en ru

В Україні набирають охочих відправитися в антарктичну експедицію

В Україні набирають охочих відправитися в антарктичну експедицію Фото: Станція Академік Вернадський (facebook.com/e.krasecha)

Жодних гендерних обмежень стосовно майбутніх учасників експедиції на Шостий континент немає

Національний антарктичний науковий центр Міносвіти оголосив конкурс для всіх охочих на рік відправиться працювати до Антарктики. Документи для участі в експедиції приймаються до 30 листопада, йдеться на сайті Міністерства.

До складу загону зимівників із 12 осіб мають увійти 7 наукових співробітників, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв'язку, системний механік, лікар та кухар.

Як розповів керівник центру Євген Дикий, вперше за довгі роки при наборі майбутніх учасників експедиції не буде жодних гендерних обмежень.

"Тому чекаємо документи як від кандидатів, так і від кандидаток", - зазначив він.

Окрім професійних вимог, до кандидатів висуваються і загальні. Зокрема, громадянство України або посвідка на проживання, володіння англійською (іспанською або іншою іноземною мовою), хороше здоров'я, здатність працювати в екстремальних умовах, відсутність шкідливих звичок. Відзначається, що перевагу нададуть кандидатам до 45 років.

Єдина українська антарктична станція Академік Вернадський (Фарадей) розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Станція в лютому 1996 року була придбана Україною за символічну ціну в один фунт стерлінгів у Великій Британії та була передана Англійським Антарктичним Товариством та перейменована на "Академік Вернадський" на честь видатного українського науковця, першого президента НАН України, академіка Володимира Івановича Вернадського.

Головне призначення української антарктичної станції - проведення наукових досліджень.

Як раніше повідомляло РБК-Україна, до експедиції просто так не потрапити - добиратися до острова Галіндез члени експедиції будуть протягом тижня. З Києва вони вилетять до Риму, потім - в Буенос-Айрес, звідти літаком перелетять до порту Ушуайя на аргентинському острові Вогняна земля. Потім з порту судно з полярниками має попрямувати безпосередньо до місця призначення.

Нагадаємо, в березні в Антарктиді пройшла успішна рятувальна операція, в ході якої був госпіталізований український полярник, біолог 23-й Українській Антарктичної Експедиції Микола Весельський, у якого раптово запалився апендикс.

Також ми розповідали, як на антарктичній станції "Академік Вернадський" українські полярники відзначили одне з найважливіших свят полярників - Мідвінтер або "середину зими".