Астрономи зробили унікальне відкриття
Астрономи зробили унікальне відкриття. Вчені Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України відкрили унікальну галактику. Групу вчених очолює український академік, астрофізик Юрій Ізотов, який у 2005 році разом з американським колегою відкрив одну з найбільш молодих галактик у Всесвіті. Про це повідомляє Ain.ua. Результати спостережень вчені опублікували в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Зміст в галактиці всіх хімічних елементів важче гелію — найнижчого серед усіх відомих галактик з активним іркоутворенням, що робить відкриту галактику унікальною.
Тепер астрофізики вивчають фізичні характеристики так званих первинних галактик, оскільки переконані, що вони є першими об'єктами Всесвіту, які з'явилися в газовому середовищі з водню і гелію. Вони відігравали важливу роль в еволюції раннього Всесвіту.
Первинні галактики були невеликими за розміром і масою, що заважало вивчити їх належним чином. До цього часу було відомо лише кілька подібних галактик, серед них і та, яку астрофізики Юрій Ізотов і Наталя Гусєва відкрили в 1990 році.
У 2017 році команда, яку очолював Ізотов, зробила нове відкриття. На попередньому етапі дослідження первинні галактики шукали серед 4 млн і знайшли декілька кандидатів. Найбільш достовірним з них виявилася галактика J0811+4730. Спостереження за нею проводилися на одному з найбільших у світі телескопів - Великому бінокулярному телескопі, який знаходиться в Арізоні (США).
Відкрита галактика знаходиться на відстані 600 млн світлових років. За розміром вона в десятки разів менше, а за масою - в сто тисяч разів менше, ніж типова спіральна галактика.
До речі, українські вчені зробили велике відкриття в космосі.