ua en ru

"Примкнути — це не про мене": Оля Полякова про вибори, пісні російською і головне завдання українців

"Примкнути — це не про мене": Оля Полякова про вибори, пісні російською і головне завдання українців Оля Полякова (фото: прес-служба)

Відверте до мурашок інтерв'ю Олі Полякової — на STYLER

Олю Полякову довго представляти не потрібно: незалежна, владна, "жінка-вогонь" — справжня Королева ночі. До речі, саме так називається нове гранд-шоу поп-діви, яке відгримить у Києві 26 жовтня в Палаці Спорту. Напередодні концерту STYLER вирішив поговорити з Олею про творчість, сім'ю, деталі концерту... Проте інтерв'ю з перших же питань вийшло гостро-соціальним — на злобу дня.

Полякова впевнено заявляє: "Україна перестає бути симуляцією і стає справжньою державою!"

Співачка не відходила від питань про українську політику, корпоративи для чиновників, передвиборні концерти. Полякова відверто, інколи навіть жорстко висловилася про концерти українських виконавців в Росії і "тісноту" ринку шоу-бізнесу в Україні, квоти на російськомовну музику і прямолінійно пояснила, чому пише пісні російською мовою.

Оля Полякова — Королева ночі

Оля, одна з останніх топ-тем — запущений Зеленським флешмоб #ідітьусраку у зв'язку зі скандалом навколо депутата Барни. Ви також приєдналися до флешмобу і досить гнівно висловилися на адресу не тільки Барни, але й інших українських політиків. Ще раніше ви зверталися до наших чиновникыв з приводу жахливого стану доріг в Україні. Чи була, до речі, якась реакція на ваше звернення? Можливо, якийсь чиновник пообіцяв "обговорити це питання"?

Ну яка може бути реакція? Чи ви думаєте, що дороги відразу стали краще? Ні, звичайно! Але я вважаю, що громадськість, особливо в особі людей публічних, повинна регулярно нагадувати чиновникам і депутатам про те, що вони повинні працювати. Адже дороги робляться! Не скрізь і не одночасно, але робляться — і це круто! Але якщо не тримати владу в напрузі, то вони тут же розслабляться! Тому крок вліво, крок вправо і відразу — ідітьсамізнаєтекуди (сміється).

Що стосується цього флешмобу, то, звичайно ж, це круто, коли депутата за таке хамство тут же висміюють публічні і прості люди. Ще хотілося б, щоб й інші депутати не тільки робили висновки, але і якось реагували на подібне — я не кажу про якесь позбавлення недоторканності і тому подібне, але публічну догану, наприклад, спікер ради міг би й зробити. Ось вийшов на трибуну і сказав: "Депутат такий-то, а ну ідітьвсраку!" — ось це був би флешмоб! (сміється)

Чому зачепили тему флешмобу і ваших звернень до політиків. Не такий вже секрет, що депутати запрошують українських зірок на свої приватні вечірки з нагоди днів народжень, призначень і т. д. Вас також кличуть на такі заходи. Чи були б ви готові відмовитися від цього доходу заради своїх принципів? Влаштувати, скажімо так, певним чиновникам "культурний бойкот" у зв'язку з їхньою бездіяльністю.

Ну, це, як кажуть, хто на що вчився. Робота у них така. Нервова. А після роботи багато з них погоджуються з тим, що їх потрібно постійно публічно і жорстко пресувати, щоб вони працювали. Адже вони знали, на що йдуть. Це як співак, якого можуть закидати яйцями за погану гру і фальшивий спів. Так що нічого образливого для себе вони не побачили — робота у них така. Принаймні серед тих, з ким я спілкуюся. А ті, з якими я не спілкуюся, — ті мене і не запрошують (сміється). За них нічого сказати не можу. До речі, є ще й такі, які взагалі себе не ототожнюють з тими, до кого я звертаюся у цих відео. Так і пишуть в смс: "Правильно, Олечко, так їм і треба" (сміється).

Оля Полякова

"Якщо не тримати владу в напрузі, то вони тут же розслабляться", — Оля Полякова

Коли в останній раз кликали на "день народження дочки/сина" депутата?

Дуже давно, до речі. І взагалі, клієнт в нашому бізнесі дуже змінився за останні роки! Якщо до 2014-го року це часто були депутати, прокурори, судді, чиновники і генерали, то зараз це великі фермери, агропромисловці, власники якихось цегляних або цементних заводів і т. д. Загалом все стало трохи по-іншому, і це з одного боку тішить, бо видно ж зміни в країні, а з іншого боку воно, звичайно, засмучує нашого брата-артиста: такий клієнт набагато важче розлучається із грошима і не буде переплачувати — зароблене власною працею, а не отримане в конвертику. Багато артистів згадують минулі часи з сумом. А мені все подобається! Такий клієнт хоч і скупий, але завжди дуже вдячний і захоплений артистом! А нам це важливо.

Тут також напрошується інше запитання. Як ставитеся до концертів під час передвиборної кампанії? У зв'язку з прийдешніми виборами Президента України ця тема дуже актуальна.

Дуже хочеться, щоб кар'єра артистів в Україні не була пов'язана з політикою. А то у нас багато артистів усіх мастей, які заробляють тільки на виборах, а зал в районному центрі зібрати не можуть. І вони всі, як один, обов'язково носять звання заслужених і народних. Тому коли я бачу, що політика підтримує справжня зірка, не бачу в цьому нічого поганого. Такі артисти більш незалежні, дорожать своєю популярністю і роблять свій вибір, гарненько подумавши. Ну, так хочеться вірити, звичайно (сміється).

Оля Полякова

"Я могла б бути ефективною в політиці тільки в ролі вождя" (сміється), — Оля Полякова

І ще дуже хочеться, щоб не залежало від виборів і гастрольне життя. Адже у нас як завжди: як тільки вибори — всі гроші в країні йдуть на політику. У результаті ані касових концертів — у людей немає грошей на квитки, ані корпоративів — всі фірми скидаються на кандидатів. Плюс до цього — "мільйон" безкоштовних концертів на площах, які вбивають концертний ринок. У 2019 році подивимося. Ми плануємо кілька дуже великих стадіонних шоу по країні. От якщо продамо 100.000 квитків і якщо не просяде наш бізнес — країна рухається правильно! Тоді і артисти будуть більш свідомі у своєму рішенні підтримувати когось чи ні.

Надходять пропозиції? Якщо не секрет, який гонорар пропонують?

Ми не ведемо переговори з посередниками. У нас правило — спілкуватися на такі теми лише з лідерами. Ну, щоб зрозуміти, що за людина, заглянути її в очі. Але такі ще не дзвонили. А якщо подзвонять — обговоримо. І не лише гонорар. Обговоримо і проблеми нашого артистичного цеху, який в Україні абсолютно не захищений, всього нашого бізнесу, який животіє. І якщо такий кандидат буде готовий вирішити ці проблеми, то чому б його не підтримати.

Були б готові примкнути до якоїсь політичної сили, знятися у передвиборчому ролику? Або категорично проти такого?

Передвиборчий ролик — це все вже трохи інше. Це не робота на сцені з моєю аудиторією, яка довіряє мені і прислухатися до моєї думки. Це вже якісь більш складні речі... Тим більше примкнути. Примкнула — це не про мене! (посміхається). Думаю, що я могла б бути ефективною в політиці тільки в ролі вождя (сміється)!

До речі, ви вже вивчали передвиборчі кампанії можливих кандидатів? За кого б віддали свій голос?

Ні, ще не вивчала. Для мене зараз, ось як я бачу Україну з вікна своєї машини, проїжджаючи щомісяця тисячі кілометрів по країні, важливий не сам кандидат, його імідж, слова, а мені важливіше той поворот країни, який стався кілька років тому. Мені взагалі не подобається ніхто з усіх, хто заявив про своє бажання стати президентом. Та й не повинні вони подобатися! Але мені подобається, що Україна, незважаючи на серйозні випробування, перестає бути симуляцією і стає справжньою державою. Справньою і страшно хворою державою, яка бореться за своє життя. Так, зі всіма ризиками і небезпеками. Так, з шаленою корупцією, шкідництвом, моторошною еміграцією, війною і кризами, з усіма своїми багаторічними болячками, які повилазили назовні і гниють. І які потрібно вирізати, а це боляче, дорого і довго...

Полякова

Але я бачу, що в країні відбуваються серйозні зміни. Мені не подобається, як країну міняють, але мені подобається, що вона взагалі змінюється! І мені як людині, яка щодня і важко працює (що б і як би там комусь не здавалося) ці зміни зрозумілі, і я їх підтримую. Я не можу говорити за людей, які не хочуть, не вміють і не звикли працювати, але бачу, що, на жаль, їх безліч, і от як раз їм все погано і все не так.

Так! Мене теж багато обурює і засмучує. Так! Я теж хочу, щоб вже завтра все стало чудово. Але я розумію, що так не буває і прекрасно буде не скоро і не всім. І ось тим з кандидатів, хто обіцяє наліво і направо безкоштовний рай, я не вірю більше за все.

Тема вже досить банальна, і все ж. Чутки про можливе "президентство" Вакарчука або Зеленського не вщухають. Адже ви з шоу-біз тусовки. Що говорять колеги, підтверджуються ці чутки чи ні?

Нічого сказати не можу. Думаю, якщо це було б так, то я б вже знала. Але не сказала б (сміється).

Припустимо, чутки підтверджуються: Вакарчук і/або Зеленських подаються в президенти. Ви за кого віддали свій голос?

Хахаха! Якщо б у другий тур потрапили б Вакарчук і Зеленський, то я б віддала свій голос за того, хто пообіцяв би мені посаду міністра поп-культури (сміється). До речі, такого міністерства ще немає, а пора б вже завести (посміхається)!

До речі, ви знялися у фільмі "95 кварталу" — "Я, ти, він, вона". Яка роль вам дісталася?

Мені дісталася роль пацієнтки пластичного хірурга, якого, до речі, грає Женя Кошовий. Звичайно, якби Женя був гінекологом, а не пластичним хірургом, було б ефектніше, але мені і так дуже сподобалося зніматися. Дублів було багато, тому що в кадрі мені доводилося роздягатися, а знімальній групі подобалося за цим спостерігати. Особливо я просила, щоб на мене уважніше дивився Володимир Зеленський. А якщо серйозно, то все вийшло швидко, я не встигла навіть зрозуміти, що взагалі сталося. Тому я вже попросила Володимира, щоб наступного разу він підібрав мені роль трохи побільше. Я навіть погоджуся і на головну (посміхаєтеся).

Оля Полякова і Женя Кошовий

Оля Полякова і Женя Кошовий під час зйомок фільму "Я, ти, він, вона"

Комедія розповідає про звичайну родину: проживши 10 років разом, пара раптом зрозуміла, що їх союз — це скоріше обов'язок, а не любов. Ви коли-небудь стикалися з подібним кризою у своєму сімейному житті? Як би порадили вирішувати такі непрості ситуації?

Подивіться на мене! Я весь час на гастролях, нам з чоловіком не вистачає часу їх переживати. Наші зустрічі — вже щастя! Але можу порадити: якщо назріває конфлікт, не з'ясовуйте стосунки відразу — розійдіться по різних кутах, охолоньте, а потім поговоріть. Обов'язково! Адже саме гра в постійну мовчанку, непорозуміння і недомовленість призводить до того, про що ми з вами говоримо.

Що для вас сімейна гармонія, гармонія у стосунках між чоловіком і жінкою в цілому?

Не виносити один одному мозок і право на особистий простір!

А які життєві правила прищеплюєте своїм дочкам — Маші та Алісі?

Мене постійно немає вдома, тому дівчаткам доводиться виховуватися самостійно (сміється). І ви знаєте, у них це чудово виходить! Іноді діти живуть у друзів, останні відгукуються про Машу і Алісу тільки гарними словами. А якщо серйозно, головне у вихованні — не заважати дитині розвиватися, адже вони відразу народжуються особистостями, зі своїм характером, зі своїми прагненнями... На дітей не треба тиснути, не треба їх довбати, тоді вони виростають у милих, незатурканих, незакомплексованих людей. Головне — бути поруч!

Оля Полякова с дочками: Алиса и Маша

Оля Полякова з доньками: Аліса і Маша

При цьому я вчу своїх дітей бути незалежними, самостійними і відповідальними. З самого дитинства вони вчаться відповідати за свої вчинки. Також своїм дівчаткам я намагаюся прищеплювати повагу до тих, хто допомагає їм у житті, хто їх оточує турботою і любов'ю.

Оля, давайте торкнемося ще кілька не менш гострих сьогодні тим. З подачі письменниці і педагога Лариси Ніцой знову заговорили про "мовну тему" в Україні. Як ви ставитеся до пропозиції в принципі заборонити російську мову на офіційних майданчиках: у друкованих та онлайн ЗМІ, на телебаченні, в тому числі і в кіно, і в музиці?

Я не знаю, як все це звучало з її вуст, але в такому вигляді це звучить як дурість. А як можна ставитися до дурості? Ніяк. Не можна подібними пропозиціями дратувати тих, хто дуже болісно, але тим не менше, повільно, приймає всі етапи українізації нашого суспільства та навіть намагається говорити українською, як на роботі, так і в побуті! Наприклад, я (посміхається).

За кілька років відбулися серйозні зміни, і поки не будуть видні результати цих змін (в культурі, освіті, науці, медицині) потрібно бути дуже обережним у цьому питанні. Не можна дражнити заборонами тих, хто у своїй масі, а таких людей, як ми знаємо, сотні тисяч, а в деяких регіонах і мільйони, можуть поставити хрест на всіх досягненнях. Тут важливо відрізняти заборону російської мови від розвитку української. Назвіть це "тотальний розвиток української мови серед українців в Україні"! І все ніби стає не так гостро. У такому вигляді цілком зрозуміло і логічно, що офіційні майданчики в Україні повинні бути національною мовою... Іноді слова і формулювання можуть розпалити серйозну пожежу. А кому вигідна пожежа в Україні? Отож! І взагалі. З яких це пір висловлювання письменника і педагога повинні турбувати громадян, поки це не законопроект? Ну сказала і сказала... Я от хочу, щоб заборонили дурних людей, наприклад. І що? Мало ж чого я хочу! Навіщо це взагалі обговорювати?

Квоти на радіо істотно скоротили російськомовний контент. Як це позначилося на вашій творчості?

Ну що значить істостно?! Так кажуть ті, хто не в темі. Збільшили частку україномовної пісні до 35%. Це навіть не половина! Для порівняння — найбільша і популярна радіомережа Росії — "Русское Радио"! Це 100% російськомовної музики! Ось вам приклад захисту та національного продукту, і національних інтересів. Я буду дуже рада за Україну і українців, якщо у нас номер один буде станція на 100% україномовних пісень. І тоді нікого не буде турбувати частка інших мов в українському ефірі!

Яскрава Оля Полякова

Оля Полякова: "Вже точно, чого я не буду робити — так це записувати пісні на догоду якимось політичним трендам і заради виступів на виборах сільського голови"

Тому 65% вистачить і для російсько, і англо, і франко та іспаномовної музики. Ось що дійсно відбилося на особисто моєму і для багатьох інших українських артистів (в тому числі і для тих, хто співає українською і, давайте будемо чесними), — так це те, що в ефірі значно скоротилося присутність ряду російських зірок, які некоректно, а подекуди й відверто антиукраїнськи висловлювалися, підтримали анексію Криму і сепаратизм на Донбасі Такі артисти поступово зникли з ефіру, причому без всяких заборон, і це вплинуло на те, що іншої музики, до речі, в тому числі і нової російської, стало більше. Багато в чому завдяки цьому на наших очах відбувається фантастична зміна поколінь в поп-музиці. Ще кілька років тому таке було неможливо.

Чому ви все ще продовжуєте писати пісні російською?

Я, звичайно, можу нагадати, що у мене є кілька пісень українською, але ви праві — мій репертуар переважно російськомовний. Я давно склала собі свій образ, формат, свою аудиторію і працюю для неї. Мій музичний проект розрахований на широку аудиторію, і я хочу продавати свої шоу і контент скрізь де тільки можливо, враховуючи специфіку, особливості і можливості нашого і доступних нам ринків. І не я їх такими складала. Мені цікава не тільки Україна, але і Білорусь, Молдова, Казахстан, країни Прибалтики і, звичайно, Росія, в якій сподіваюся відбудуться зміни, і я, можливо, повернуся до питання про цей величезний ринок.

Оля Полякова — Мама казала

Серед моїх підписників в соціальних мережах — більше третини, а це сотні тисяч людей, живуть за межами України. І вони розуміють мене на тій мові, якою я співаю їм свої пісні. Англійською співати в надії завоювати західного слухача — наївно і ми там зі своїм шоу-бізнесом нікому не потрібні! А мій слухач і глядач тут. Це мій хліб, мій бізнес, таким я його планувала і будувала задовго до всіх змін і має намір будувати його і надалі в рамках законів країни, в якій живу, і своїх моральних принципів. Але вже точно, чого я не буду робити — так це записувати пісні на догоду якимось політичним трендам і заради виступів на виборах сільського голови. Мені важливіші мої шанувальники. Для них я співаю на своїх концертах російською, намагаюся говорити і жартувати українською. Їм подобається. Мені теж. Але! Якщо у вас є класна пісня українською — надсилайте! Будемо пробувати!

Оля, а запрошують вас виступати в Росію?

Регулярно! Але в цей історичний момент ми концертів в РФ не даємо. Ні касових, ні приватних.

Коли б ви були готові виступити в РФ? Та й взагалі, при яких умовах погодилися б на це?

Коли російські ЗМІ перестануть під'юджувати росіян, брехати, нацьковувати, висміювати, принижувати українців, перекручувати нашу історію, коли їхня влада перестане вести відверто ворожу політику щодо нашої країни, коли я побачу, що люди, які чекають мене з концертами, розділяють зі мною мої переживання, коли закінчиться війна і перестануть гинути наші хлопці — тоді можна буде щось про це говорити!

Ваша мама живе в Підмосков'ї В одному з інтерв'ю ще в 2016 році ви говорили, що перестали відвідувати маму, та і ваші відносини загострилися внаслідок політичних суперечностей... В цьому році ви представили кліп за участю вашої мами. Як вдалося знайти спільну мову з мамою? Чи все ще є деякі складності в спілкуванні?

Тут ви трохи перемудрили (посміхається). Це я перестала їздити в Москву, тому що, коли тема стосується України, все стає дуже токсичним, а уникнути цієї теми там не виходить. Тому я вирішила туди не їздити. А з мамою у нас все добре, і вона часто приїжджає в Україну. Ми багато спілкуємося і давно вже не про політику. А кліп — це мій подарунок всім мамам і дочкам до 8-го березня. Поки ще святкується це свято — чому б і ні (посміхається).

Оля Полякова з мамою Світланою

Оля Полякова з мамою Світланою

Чи ббговорювалося питання переїзду вашої мами в Україну?

Ні! Зараз вона перебуває в романтичних стосунках і багато подорожує. Зараз її дім — планета Земля, і там, де її коханий чоловік!

Чи є інші родичі, друзі в Росії? Підтримуєте з ними стосунки?

Багато друзів. Підтримуємо, звичайно! Намагаємося тему політики не піднімати і тому спілкування проходить чудово. За якихось фрагментів розмов можна багато чого зрозуміти, як і що там відбувається. Можу сказати одне — це величезна багата країна і весь світ хоче, щоб у них все було добре. Тому що світ не хоче воювати, світ хоче торгувати! Так і буде. Вони цей моторошний і абсурдний етап пройдуть. Багато втратять, але багато і придбають! Там живе чимало розумних і талановитих людей і їм рано чи пізно доведеться розбиратися зі своїми проблемами. І розберуться. Наше завдання — домогтися незалежності від них, та взагалі від усіх, побудувати свою країну і бути готовими будувати нові відносини! Тому що це величезний ринок для всієї України, це наш найбільший і багатий сусід і не розуміти цього — як мінімум нерозумно! І тому звичайно ж потрібно підтримувати відносини з тими, хто критично мислить, хто не вірить всьому, що говорить телевізор, і з ким Україні в майбутньому належить будувати ці нові відносини. А таких людей, повірте, мільйони.

В 2017 році розгорівся великий скандал — вас звинуватили в концертній діяльності на території окупованого Криму і в "ДНР". Ви тоді спростували ці чутки і обіцяли розібратися в ситуації. Хто і навіщо організував таку "підставу"?

Відверта брехня від місцевого активіста закінчилася тим, що його висміяли його ж соратники, переді мною вибачилися і концерт пройшов на ура. Хоча, звичайно, неприємно. Особливо те, що влада не втрутилася і довелося самій всі вирулювати! І що найжахливіше — навіть після анонімного телефонного дзвінка про мінування залу, хоча всім було зрозуміло, хто це дзвонить, а це вже стаття про тероризм, ніхто навіть не завів кримінальної справи. А там були діти...

Як взагалі, як артистка, співачка, оцінюєте ситуацію з півостровом?

Спробую оцінити, як наче я — філософ. Це історична поразка всієї міжнародної системи безпеки і проблема для України на довгі роки. Але і для Росії це ще більша проблема. Загалом це найбільша дурниця в сучасній історії.

Знаєте, деякі українські артисти нарікають, мовляв, український ринок для них занадто тісний. Тому вони виступають в РФ, в Криму. Наскільки ця "тіснота" відповідає дійсності? Вам особисто як артистці вистачає концертів в Україні?

Частково це так, та не так! Ось дивіться. Росіян всього в 3,5 разів більше, ніж українців. І вони не набагато багатші за українців. Але їх музичний ринок більше українського разів у 15-20 — це величезна різниця. У них робота є у артистів всіх епох і мастей. І зірки 80-х і 90-х, і нульових... Всі працюють, гастролюють... Роботи вистачає навіть нашим співаючим "гастарбайтерам". Що це означає? Це означає, що Україна має величезний потенціал, але який ніхто не розвиває! Все завмерло в 1991 році... Тільки у великих містах щось ворушиться і те, довгі роки ворушилося на догоду російським гастролерам, які забирали все собі, а нашим залишали крихти зі столу. У нас є мільйони глядачів, але немає інфраструктури, доріг, залів.

Оля Полякова

Тільки зараз радіо і ТБ стали по-іншому ставитися до українських артистів, але цього мало, щоб запрацювала вся індустрія... У Росії ж це все активно розвивалося в радянський і новий час. А у нас в більшу частину країни неможливо добратися, а якщо доберешся, то немає навіть майданчика нормального, щоб дати концерт! Тут неоране поле роботи і величезні перспективи! Але не артистам цим займатися! Цим повинні займатися влада і бізнес. Але молоді творчі люди не готові чекати ще 25 років обіцянок, це їхнє життя, молодість, талант і, відверто кажучи, їх зрозуміти можна.

Якщо б ринок в Україні був розвинений, у них просто не вистачало б часу на концерти в Челябінську.

Я мрію, щоб в майбутньому Україна стала як Швеція, яка є столицею світової поп-музики! І для того, щоб талановитій людині досягти успіху, їй не потрібно буде їхати жити ані в Лос-Анджелес, ані до Москви.

Розширюєте зараз свою географію на зарубіжні ринки?

В 2019 плануємо серію концертів у Білорусі. Після виступу на Слов'янському базарі у мене в Instagram дня не проходить, щоб не писали "коли вже до нас приїдете в Мінськ".

26 жовтня в Палаці спорту відбудеться ваш концерт. Чого чекати глядачам? Поділіться деталями шоу.

Насправді це буде грандіозне шоу не лише у моєму житті, але і в житті тих, хто проведе вечір наступної п'ятниці на моєму концерті (посміхається). Ви тільки уявіть, 245 тонн всякого добра у вигляді декорацій, звуку, світла... 680 осіб творчої групи. Мені іноді страшно, що ці всі люди можуть зробити з Палацом спорту: тронний зал, лицарі, смертельні номери, 183 костюма і сцена-трансформер, 12 тисяч дзеркальних елементів тільки в одній декорації... Мене будуть розпилювати, я буду літати — і це далеко не всі сюрпризи, які чекають на гостей вечора. 26 жовтня, Палац спорту — цей день назавжди змінить ваше життя, не "прошлепайте" свій шанс (сміється)!

Коли ж будете збирати Олімпійський?

Коли буду впевнена, що рішення робити концерт на Олімпійському це буде не амбіція, а добра щорічна традиція і вигідний бізнес!

Оля Полякова: цікаві факти біографії (відео: STYLER)