Вероніка Дідусенко боротиметься за те, щоб із правил всесвітньовідомого конкурсу виключили вимогу не мати дітей і не бути незаміжньою
У четвер, 27 вересня, відбулася перша прес-конференція Вероніки Дідусенко після моменту її дискваліфікації в конкурсі "Міс Україна 2018". Оргкомітет Національного конкурсу краси "Міс Україна" оголосив про її дискваліфікацію та позбавлення титулу за те, що вона порушила незмінні правила конкурсу.
Вероніка Дідусенко зробила перші офіційні заяви про її дискваліфікацію і позбавлення титулу "Міс Україна 2018".
На прес-конференції вона найперше представила свій соціальний проект для дітей із неблагополучних сімей, який би розвивав їхні математичні та інші навички. Саме цей проект, за словами Дідусенко, мотивував її до участі у конкурсі "Міс Україна 2018".
"Передусім я хочу вибачитися. Я хочу вибачитися перед членами журі, перед членами оргкомітету. Перед усіма учасницями. Ми з ними дуже зблизилися, стали однією сім'єю. Мені шкода, що я була не до кінця відвертою і не розповіла про те, що є сенсом мого життя і частиною мене. Це мій маленький син Сандрік, якого я дуже люблю", - сказала вона.
Син Вероніки росте в любові і турботі, запевнила Дідусенко. Але цього позбавлені діти-сироти, яким вона хоче допомогти у соціальному проекті.
"Мій проект потребував розголосу, тому я вирішила брати участь у конкурсі. Проект буде представлений на благодійному вечері у Європі. Я побачила умову конкурсу, яка мене просто шокувала! Вимога в тому, щоб у Міс Україна не було дітей! На дворі – 2018-й рік, на хвилиночку! Багато дівчат мріють потрапити на конкурс краси і талантів, але не можуть саме через цю умову", - заявила вона.
За словами Дідусенко, безліч дівчат мріють потрапити на різні конкурси краси.
"Для багатьох це як стати одним із ангелів "Victoria's Secret". Але для молодих матерів це стає неможливо. І перешкода – абсурдна! Це дуже боляче і дуже принизливо. Для таких випадків ми використовуємо слово "дискримінація". Як вижити у світі, де вагітних звільняють, акторок змушують робити аборт, щоб брати участь у зйомках? Я в такому світі жити не хочу", - сказала вона.
За її словами, коли вона зайшла на офіційний сайт конкурсу Miss World, то вимог не мати дітей і не бути заміжньою вона там не побачила.
"Офіційно такої вимоги не існує. Це приховане правило, із яким учасниць знайомлять тільки тоді, коли підписується договір із національним комітетом. Тому можна подати до суду через таку несправедливість", - сказала вона.
Дідусенко сказала, що така вимога суперечить здоровому глузду. Особливо - в сучасному суспільстві.
"Дехто питає, чому я не висловлювала незгоду із такою вимогою тоді, коли заповнювала анкету. Але якби я не пройшла б цей шлях, то нашої зустрічі з вами просто не було! Питання би не набуло такого розголосу! За сімдесят років не був почутий ні один голос ні однієї жінки, яка брала участь у конкурсі. Вони до участі в конкурсі просто не допускалися!" - підкреслила вона.
Вона нагадала, що правила всесвітнього конкурсу були сформульовані ще у 1951 році і з того часу жодного разу не змінювалися.
"Світ змінився, і такі правила у сьогоденні не мають жодного сенсу. Такої норми немає ніде. Не у спорті, ні в політиці, що вагітна жінка або мама не має в чомусь брати участь. А у конкурсі краси є! Заохочувати дівчат не мати дітей – це просто жахливо!" - додала вона.
За словами Дідусенко, для жінок з дітьми є альтернатива – "Місіс Світу", в якому можна брати участь матерям. Але і там, сказала вона, є свої "підводні камені": наприклад, там не вітається, щоб мама виховувала дитину сама. Це також, на думку Вероніки, дискримінаційна вимога.
До того ж, конкурс "Міс Світу" набагато поступається у престижності другому конкурсу, він більш відомий. І дівчата, які у ньому перемагають, мають більше успішних історій, вважає дівчина.
"Я хочу, щоб кожна жінка, яка народила дитину, могла робити те, що хоче і що вважає за потрібне. Щоб це не було перешкодою на шляху її мрій. Я хочу розпочати боротьбу за це правило не для того, щоб повернути свою корону. Я хочу, щоб кожна жінка ніколи в житті не пережила те, що пережила я. Я хочу, щоб у жінці бачили професіонала, мати. Я оголошую початок кампанії по відміні цієї норми і звертатимусь до міжнародних лідерів із проханням щось із цим вдіяти", - підкреслила вона.
За словами адвоката Вероніки Дідусенко, у дівчини зараз є всі права і можливості захищати свої права в суді. Втім, таку ціль перед собою Вероніка не ставить. Як заявила адвокат, у дівчини із оргкомітетом конкурсу "Міс Україна 2018" склалися прекрасні відносини, і до суду на них вона подавати вона не збирається.
Журналісти нагадали Вероніці про те, що в Інстаграмі вона "практично демонстративно" приховувала те, що має дитину. Її сторінка в соцмережі дійсно не мала жодних фото сина. В цьому дехто побачив задум: склалося враження, що Вероніка дійсно намагалася приховати те, що у неї є син.
"Я дитину ніколи не приховувала. В Інстаграмі – це моя професійна сторінка, де я веду промоушн компаній, із якими я співпрацюю. А фото з дитиною були у профілі моєї мами, де їх і знайшли. Тому ніхто цього не приховував. Навіть дивно, що це стало відомим аж після того, як я перемогла", - відповіла дівчина.
Журналісти також нагадали Вероніці Дідусенко, що до участі у конкурсі вона також прекрасно знала і про іншу вимогу: не тільки не мати дітей, а й бути незаміжньою.
Фото: Вероніка Дідусенко виступила на прес-конференції разом зі своїм адвокатом Таліною Кравцовою (РБК-Україна/Віталій Носач)
Юрист та адвокат Вероніки захистила її, сказавши, що зараз і інші конкурсантки живуть із чоловіками, перебуваючи у громадянському шлюбі.
"Це той самий шлюб. Це те саме! Цей пункт теж давно пора переглянути. Я раніше на такі умови уваги не звертала. Все це так застаріло! По суті половина дівчат, які беруть участь у конкурсі, проживають у громадянському шлюбі. Коли Вероніка заповнювала анкету, то була більш чесна, ніж будь-хто інший, хто живе у громадянському шлюбі", - підкреслила адвокат дівчини Таліна Кравцова.
Сама Дідусенко підтримує те, що переможницю конкурсу від України буде переобрано.
"Я підтримую це цілком! Вона представить Україну вже на всесвітньому конкурсі, що є цілком справедливо", - сказала вона.
На прес-конференції не обійшлося і без каверзних запитань. Журналісти запитали Вероніку Дідусенко, як, на її думку, на її репутацію вплину те, що її публічно підтримав Захар Прилепін (одіозний російський письменник, що воював на стороні бойовиків на Донбасі – ред.).
"Я вдячна за будь-яку підтримку в мою адресу. Я дуже щаслива, що є люди, які усвідомлюють, що є правила, які є дискримінаційними. Це гідно поваги і я цим пишаюся", - несподівано відреагувала вона. На це деякі журналісти зауважили, що Вероніка Дідусенко, скоріше за все, жодного разу до цього не чула, хто такий Захар Прилепін.
Вероніка Дідусенко підкреслила: зараз вона не хоче, щоб її знову включили у конкурс.
"Я в цьому не зацікавлена! Україну представить інша дівчина. Я вважаю, це справедливо. Це не моя ціль. Моя ціль – це змінити дискримінаційний пункт правил конкурсу "Міс Світу", - підкреслила вона.
Також журналісти дорікнули Вероніці Дідусенко тим, що вона публічно заявила про своє материнство тільки тоді, коли про це стало відомо широкому загалу. Інакше, якби про це не дізналися, вона спокійно поїхала представляти Україну на конкурсі "Міс Світу". Але на це Дідусенко відповіла, що своє материнство вона не приховувала.
"Просто до мене ніхто не підходив і не питав, чи є у мене дитина. Тільки через чотири години після перемоги у конкурсі мені зателефонували із оргкомітету і запитали, чи є у мене дитина. Я відповіла: так, є", - відповіла Дідусенко.
Відео: Топ-10 актрис, які залишаються красунями, не дивлячись на свій вік (video.rbc.ua)
Нагадаємо, раніше Вероніці Дідусенко запропонували знятися в українському фільмі.
Також стали відомі головні подробиці скандалу, який виник під час конкурсу Міс Україна 2018.