Як відвідати 44 країни за 3 роки, майже нічого не витративши
27-річна Ірина Шаповал з Рівного подорожує автостопом ось вже третій рік, за цей час вона відвідала 44 країни і зараз знаходиться в Індонезії. В інтерв'ю для видання "Факти і Коментарі" вона розповіла про свої подорожі.
У 2013 році Ірина почала з "ближнього світла": Білорусь, Молдова, Росія, Абхазія. Потім відправилася в Грузію, відвідала всі сусідні країни і відправилася підкорювати Європу, від Польщі до Іспанії. А в 2015 році відвідала Марокко, Філіппіни, Малайзія, Бруней. У планах мандрівниці на цей рік - Азія: Сінгапур, Таїланд, М'янма, Камбоджа, Лаос, В'єтнам, Китай.
Подорожує Ірина автостопом, тобто безкоштовно: "Якщо в певну країну дістатися можна тільки літаком, то доводиться купувати квиток. Однак основний спосіб пересування - це автостоп. Європейці швидко зупиняються, коли бачать піднятий вгору великий палець. Зазвичай довше десяти хвилин не стою. А ось в Малайзії і на Філіппінах були проблеми - водії не розуміли, що я від них хочу. Там не розповсюджений автостоп".
Фото: 44 країни - величезний фотоальбом
У кожній країні, розповідає Ірина, свої особливості: "У Грузії і Вірменії місцеві жителі багато п'ють, а в мусульманської Азії не вживають алкоголь взагалі. У Марокко аборигени намагаються обдурити білих туристів. У Брунеї не прийнято тикати пальцем... Знаєте, Бруней - дуже маленька країна, вона вся - як моя Рівненська область. Її можна проїхати за півтори години. У Брунеї запам'яталася мечеть султана Омара Алі Сайфуддина - величезна будівля з позолоченим куполом і десятьма входами з мармуровими сходами. Туристам не мусульманам дозволено сюди заходити тільки в певний час, надівши чорний плащ-халат. Ми зайшли тільки з третього разу, ніяк не могли вгадати час, коли моляться або готуються до молитви".
У подорожах ровенчанке потрібні всі наявні в запасі мови, і для спілкування, і для підробітку: "Знаю англійську, трохи німецька, французька, грузинська. Взагалі ж, намагаюся вивчити хоча б кілька слів або пропозицій на місцевому мовою. Часто доводиться спілкуватися жестами, малювати і... навіть танцювати.
Іноді трапляється підробляти в дорозі. В цей раз трохи «підкосив» фінансове питання - прорахувалися на обміні валют, плюс витратилися на дорогий, але непотрібний квиток. Толю не хотіли пропускати в літак без зворотного квитка з Малайзії, ось і довелося купити його у будь-яке місто. На це викинули 180 доларів.
Тому потрібно було думати, де взяти гроші. У брунейской столиці ми випатрали з рюкзаків українські сувеніри - 30 магнітиків, сотню календариків, два десятка наборів наклейок, кілька закладок для книжок з зображенням Тараса Шевченка та кілограм цукерок типу «дюшесок». Ще українські монетки, які отсортировали по маленьких пакетиках, і мої саморобні «фенечки» з стрічок. Все це ми планували роздаровувати людям, яких будемо зустрічати протягом шести місяців подорожі. Але довелося надіти «дедморозовские» шапки, намалювати табличку «Souvenirs from Ukraine» і розташуватися на центральній площі. Проходить повз брунейцам ми пояснювали, що вони можуть взяти собі вподобану річ і підтримати нас будь-якою сумою, яку вважає потрібною. За вечір заробили 119 американських доларів. Цих грошей вистачить на кілька тижнів подорожей на двох".
Прочитайте свій гороскоп на сьогодні - може бути і вам пора відправитися в подорож?