ua en ru

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинку

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинку Фото: Зимовий відпочинок в Україні (pixabay.com - jill111)

Знаменитий курорт Ворохта в Карпатах, зимова гетьманська столиця Батурин, термальні курорти Закарпаття і казковий Шарівський палац на Харківщині – далеко не повний список ідей для зимових подорожей

З настанням календарної зими, похолодання і сніжної погоди багато українців подорожують вже не так часто, як у теплу пору року. Але в Україні є безліч місць, які чудово відвідувати саме взимку.

Ми підібрали для вас одні з найбільш цікавих місць для відвідування саме в холодний сезон.

Такі поїздки підходять як для маршруту вихідного дня, коли на відпочинок – всього пара діб, так і для невеликої відпустки тривалістю 5-7 днів. Якщо вирушаєте в подорож, рекомендуємо також відвідати сусідні міста – в них ви точно знайдете багато цікавого!

Зимовий відпочинок в Україні

Традиційно одними з найцікавіших місць для зимових поїздок називають Львів, Карпати та Закарпатську область. Якщо у Львові ви бували й про лижномий курорт Буковель чули, то Закарпаття і знамениті українські гори для багатьох все ще лишаються незвіданими територіями. Але в цих місцях – стільки пізнавального і цікавого!

Ворохта – знаменитий курорт в самому серці Карпат

До Ворохти можна дістатися автобусом від Івано-Франківська. Це село міського типу та відомий кліматичний курорт – ідеальне місце для відвідування в будь-який час року.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Віадук у Ворохті (instagram.com/artur_butenko)

Тут прекрасна природа, якою можна насолоджуватися безкінечно. Звичайно ж, і взимку. Тим більше, що в Карпатах сніг зазвичай випадає раніше, ніж на інших територіях України.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Водоспад Гук неподалік від Ворохти (instagram.com/lida_pol)

Ворохта розташувалася на північних схилах лісистих Карпат і вгорі річки Прут. Саме з Ворохти починають свою подорож ті, хто планує піднятися на найвищу гору в Україні – Говерлу. До речі. Звідси Говерлу теж видно – в ясну погоду помітно, як вона видніється на горизонті.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Зимові туманні краєвиди Карпат (instagram.com/naste4ka__/)

У Ворохті можна зняти будиночок і насолодитися мальовничою природою. Тут можна покататися на лижах і провести вікенд як активно, так і в спокійній затишній обстановці.

Туристи займаються тут активними прогулянками, беруть участь у сплавах по річці, піднімаються на скелі, збирають цілющі трави і, звичайно ж, отримують насолоду від первозданної природи.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Казковий вид на віадук у Ворохті (instagram.com/romka_kuklin)

У селі знаходиться пам'ятка давньої гуцульської архітектури, датована 17 століттям: церква Різдва Богородиці. Також дуже цікаві віадуки – арочні залізничні мости, які побудували тут в 19 столітті. Саме віадуки багато хто вважає "візитною карткою" Ворохти.

Косино – гарячі термальні води Закарпаття

Зима – прекрасний час для того, щоб насолодитися розслаблюючим відпочинком і побалувати себе теплими термальними джерелами. Одні з найоригінальніших курортів за цим напрямком знаходяться в селы Косино.

Косино – це село Мукачівського району на Закарпатті. Від самого районного центру сюди – лише 11 кілометрів. Офіційне угорська назва села - Коцкосалаш (Koczkaszállás).

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Термальні джерела Косино дивують незвичайними дизайнерськими рішеннями (drive-club.com.ua)

Саме в Косино знаходиться оригінальне термальние джерело: в одному з оздоровчих комплексів вода виливається на вас з величезної пивної кружки, величезної кавової чашки і пляшки вина. Фотографії з саме цих комплексів часто можна побачити в соцмережах – оригінальні "крани" приваблюють туристів своїм незвичайним зовнішнім виглядом.

Ну а найголовніша родзинка Косино – красивий фонтан, який ніби завис з повітрі!

Місцеві джерела славляться лікувальним дією: вони корисні при захворюваннях нервової і серцево-судинної системи, допомагають позбутися проблем з опорно-руховим апаратом та інших хвороб.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Кран, який "зависає в повітрі" над джерелом (ogo.ua)

Тепло, коли на вулиці мінусова температура – реалізувати це не так вже й складно. Якщо взимку ви хочете спеки, то вам – сюди. В джакузі села Косино температура тримається на позначці +41-42 градуси. В одному з термальних комплексів діє сім оригінальних саун: від евкаліптової до соляної. Тут вам точно не буде холодно!

Батурин: зимова гетьманська столиця на Чернігівщині

Місто Батурин Чернігівської області відомий на всю Україну як колишня гетьманська столиця Лівобережної України. Місто розташоване на мальовничій річці Сейм, що входить в басейн Дніпра.

Батурин знаходиться в 26 кілометрах від найближчого міста Бахмач у Чернігівській області.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Гетьманська столиця Батурин – хороший варіант для зимової поїздки вихідного дня (en.cult.gov.ua)

Заснований на початку XVII століття, Батурин згадується у документах 1625 року. У 1648 році Батурин став сотенним містом Чернігівського, а пізніше – Ніжинського полку. У 1663 році тут були підписані знамениті Батуринські статті, відомі нам ще зі шкільної програмі з історії України.

Батурин відомий як резиденція гетьманів Лівобережної України: Дем'яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Батуринська цитадель взимку (dinaitour.com)

Справжня перлина Батурина – Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця", до якої входить більшість пам'яток міста. Це в тому числі і палац Розумовського, цитадель Батуринської фортеці.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Палац Розумовського в Батурині взимку (static.iloveukraine.com.ua)

Археологічні розкопки на території комплексу тривають ось уже тридцять років поспіль, і практично щорічно тут знаходять нові свідчення гетьманської доби.

Снігова казка в замку Радомисль (Житомирська область)

Насолодитися зимовою природою можна і в атмосфері середньовіччя. Це можна здійснити, виїхавши в дуже цікаве місце, що знаходиться досить недалеко від Києва. Це – замок Радомисль на Житомирщині.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Мальовничий замок Радомисль знаходиться в Житомирській області (instagram.com/ulaholovko)

Захоплююча екскурсія замком дозволить вам зануритися в атмосферу давніх часів, а зимові пейзажі допоможе відчути себе у справжній казці.

Це місце чудово підійде для романтичних побачень і пізнавальної поїздки, під час якої ви дізнаєтеся багато про історію замку і цього краю.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: У Замку-музеї Радомисль налагоджений процес ручного виготовлення паперу (instagram.com/radozamok)

Замок Радомисль реставрували протягом чотирьох років. Під час досліджень, що проводилися під час реконструкції та реставраційних робіт, був встановлений оборонний характер споруди, де перебувала паперова фабрика.

Крім того, виявлено, що будівля побудована на підземній гранітної скелі, яка йде вглиб землі на кілька метрів.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Зимовий замок Радомисль – прекрасний варіант для зимового відпочинку (instagram.com/radozamok)

У процесі реставрації були відтворені інтер'єри XVII-XIX ст. В 2008-2009 році до основної будівлі була добудована вежа 35 м заввишки, на якій був встановлений дзвін.

Нині тут діє музей домашньої ікони і папірня. Також тут є мальовничий ландшафтний парк.

В замку часто проводять різні культурні заходи: від концертів класичної музики до виставок і презентацій книг.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Тут проводять екскурсії та концерти (instagram.com/radozamok)

Під час екскурсії вам також покажуть, як тут робили папір. Тут колись діяла паперова фабрика. Співробітник замку відтворить для вас весь процес створення паперу так, як це робили кілька століть тому.

Є у замку і свої повір'я: наприклад, якщо піднятися на оглядову вежу, загадати бажання і відразу після цього вдарити у дзвін, то воно обов'язково збудеться.

Картини Малевича в селі Пархомівка і казковий Шарівський палац у Харківській області

Неймовірно, але картини знаменитих художників Казимира Малевича і Пабло Пікассо є не тільки в Луврі, Третьяковської галереї та інших найвідоміших музеях світу.

На щастя, роботами цих художників може і похвалитися Україна. А тим більше незвично, що ці картини знаходяться в невеликому селі Пархомівка Харківської області. Місцевий музей також експонує та картини і Тараса Шевченко, і Іллі Рєпіна, і Тетяни Яблонської.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: У цьому будинку в селі Пархомівка жив Малевич (Олег Божко)

Вирушити в зимовий тур вихідного дня по Харківській області можна на пару днів. За цей час, крім музею в Пархомівці, можна також подивитися Шарівський палац і Краснокутський дендропарк.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинку

Фото: Картина Казимира Малевича в Пархомівці (museumparhomovka.com.ua)

Збирати картини знаменитих художників розпочав сільський вчитель Панас Луньов разом зі своїми учнями. Зараз тут діє музей, названий на його честь.

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Шарівський палац у Харківській області (Олег Божко)

Від Харкова до нашого наступного пункту призначення – трохи більше 40 кілометрів і трохи годину шляху. У Шарівці, селі міського типу в Богодухівському районі на Харківщині, знаходиться Шарівський палац.

Він має ще кілька назв: "цукровий замок", "шарівський замок", "шарівська перлина". Садиба і справді нагадує казковий замок!

Пригода на вікенд: п'ять найкращих місць в Україні для зимового відпочинкуФото: Одна з добудов Шаровського двлрца (Олег Божко)

Палац разом з парком і довколишньою місцевістю - це пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. У низині парку є два озера, а на спусках – розрослися масивні дерева.

Прогулятися по території палацу і на прилеглих територіях – прекрасна зимова пригода!

До речі, радимо також відвідати чотири фортеці за вікенд під час туру вихідного дня.