Найкрасивіші місця на планеті, де розмовляють лише англійською мовою
Ці двадцять місць зачарують вас своєю красою
У світі є як мінімум 20 місць, де дух захоплює від краси, а зрозуміють мандрівників тільки якщо вони заговорять англійською. Styler розкаже, де варто побувати.
Фото: Спляча богиня в садах Хелигана
Загублені сади Хелигана (Великобританія)
Красиве місце в графстві Корнуолл. Престижна британська організація Countryfile Magazine Awards назвала ці сади 'Britain's Finest Garden", що перекладається як "красиві сади Британії".
Сад розбили в парковій зоні маєтку роду Тремейнов в кінці XIX — на початку XX ст. для вирощування тропічних фруктів і квітів. Під час Першої світової війни сад і маєток прийшли в занепад. Через 50 років ентузіаст паркового мистецтва Тім Сміт відновив сади Хелиган. Для догляду за рослинами досі використовуються ті ж технології і пристосування, що і 100 років тому, і це чудово відображає любов англійців до традицій. Композиції з каменю і живих рослин "Голова велетня" і "Спляча дівчина" – відмінна риса садів Хэлиган.
Фото: Великий Каньйон
Великий Каньйон (Арізона, США)
Один з найглибших каньйонів у світі входить до числа Семи чудес природи. Відома в Америці журналістка Ненсі Гіббс (перша жінка, якій вдалося стати головним редактором журналу Time) сказала: "It's always been a luxury to be able to hop a plane to Paris, to Venice, to the Grand Canyon", тобто, що можна назвати розкішшю відправитися на літаку в Париж, Венецію або ж до Великого Каньйону.
Знаходиться на території національного парку Гранд-Каньйон, а також резерваціях племен індіанців навахо, хавасупай і хуалапай. Утворений річкою Колорадо, протягом мільйонів років поступово прорезавшей плато Колорадо. Потоки води і сьогодні продовжують поглиблювати каньйон, створюючи дивовижні кам'яні структури. Тут флора, фауна і навіть погода залежать від глибини. На дні жарко, ростуть кактуси і інша пустельна рослинність. По мірі підйому можна побачити листяні дерева, ще вище – хвойні. У Гранд-Каньйоні в річку Колорадо впадають кілька струмків, утворюють численні пороги і водоспади.
Фото: Озеро Роторуа
Долина гейзерів (Нова Зеландія)
Геотермальний парк і одночасно село, жителі якої використовують енергію і тепло землі для повсякденних потреб. Тут можна побачити мінеральні і сірчані джерела, киплячі грязьові озера. По всій долині прокладені спеціальні доріжки, сходити з яких заборонено. Гейзери заввишки 4-5 метрів викидають в небо струменя окропу. Найбільший діючий гейзер Південного півкулі "Похуту" (вибух) і гейзер "Пір'я принца Уельського" здатні викидати струменя окропу висотою до 30 м кожні 20 хвилин. Всі туристи так кажуть про це гейзері - The Pōhutu geyser is the star of the show.(Похуту - це родзинка програми). В долині гейзерів також знаходиться "Озеро Шампанського" з скам'янілими відкладеннями кольору охри.
Фото: Стоунхендж
Стоунхендж (Великобританія)
Дослівно назва перекладається як "Підвішений камінь". Відомий британський архітектор Стівен Гардінер сказав про це місце так: "presents one of man's first attempts to order his view of the outside world" - це одна з перших спроб людини впорядкувати свій розуміння зовнішнього світу.
Одне з найбільш загадкових місць у світі. Вже багато років учені не можуть розгадати таємницю його створення і призначення. Сині камені внутрішнього кола (вагою 25 тонн), яким пам'ятник зобов'язаний своїм магічним силам, були доставлені з Презелийских гір, розташованих за 200 км.
Старовинні міфи пов'язували спорудження Стоунхенджа з ім'ям чарівника Мерліна. Більш сучасні легенди стверджують, що творцями були інопланетні прибульці. Вчені висували теорії, що Стоунхендж створили стародавні римляни, швейцарці або німці. На початку XIX століття утвердилася версія про Стоунхенджі як про святилище друїдів. Деякі вважали, що це гробниця Боадіцеї — язичницької королеви. Ще одна версія говорить, що Стоунхендж – стародавня обсерваторія.
Фото: Льодовик Менденхолл
Льодовик Менденхолл і печери під ним (Аляска, США)
Льодовик протяжністю 19 км – одне із самих чарівних місць на планеті. Про цьому місці туристи дуже часто говорять "spectacular" - видовищний. Печери під ним щорічно змінюють свій вигляд із-за того, що танучий лід утворює невеликі джерела, які постійно впливають на місцевий рельєф, змінюючи його. Талі води розмивають стіни, створюючи нові проходи і розширюючи вже наявні.
Фото: Тасманія
Острів Тасманія (Австралія)
Австралійський штат, розташований на однойменному острові. Conde Nat Traveler, відомий журнал про подорожі, назвав двічі називав цей острів Best temperate island in the world - кращий з помірним кліматом.
Більше половини його території заповідника дикої природи. Завдяки значному піднесенню над рівнем моря на острові утворився унікальний клімат для вічнозелених і інших рослин, які можна зустріти тільки в Австралії і в нечисленних місцях південного півкулі. Більшість представників флори і фауни не зустрічаються більше ніде в світі.
Фото: Фінгалова печера
Фінгалова печера (острів Стаффа, Шотландія)
Та сама, яку називають Melody cave - печера мелодій. Уславлене місце, вимите в скелі морською водою, хоча може здатися, що це рукотворне диво. Гельською мовою печера називається Uamh-Binn, що можна перевести як "печера мелодій". Завдяки выгнутому зразок купола зводу це місце володіє унікальною акустикою. Химерно перетворені звуки прибою віддаються по всій нутрощі печери, що надає їй схожості з велетенським собором і звучить у ньому органом.
Фото: Вид на небо з каньйону Антилопи
Каньйон Антилопи (Арізона, США)
Отримав свою назву завдяки рудо-червоним стін, нагадує шкуру антилопи. Знаменитий серед фотографів всього світу з-за скель химерної форми. Самі фотографи називають їх spiral rock arches (спіральні кам'яні арки).
Розташований в горах Пейдж, на землях племені навахо. Щоб потрапити туди, потрібно заплатити мито за прохід по індіанської території і найняти провідника. Каньйон являє собою витончені і химерні щілини в піщаних скелях, які століттями виточували вода і вітер.
Фото: Озеро Морейн
Льодовикове озеро Морейн (Канада)
Знамените twenty dollar view - вигляд з 20-ти доларової купюри. Озеро, розташоване в національному парку Банф, "живиться" за рахунок льодовиків і досягає максимального наповнення лише в червні. Вода стає надзвичайно яскраво-блакитного кольору. Це пов'язано із заломленням світла на кам'янистому дні озера. Скелясті гори, що оточують водойму, додають пейзажу пишноти.
Фото: Скелі Мохер
Скелі Мохер (Ірландія)
Одне з незвичайних місць, створене силою стихій. The best ojects the jury have ever seen - кращий об'єкт з тих, які коли-небудь бачили журі. Саме так про це місце говорили в організації Association Heritage Interpretation (асоціація інтерпретації спадщини).
Найбільш відвідувана пам'ятка природного походження Ірландії. Стоячи на висоті 214 метрів над рівнем моря в ясну погоду можна побачити Аранские острови і узбережжя міста Galway. Кручі показані в багатьох кінофільмах, включаючи "Гаррі Поттер і Принц-напівкровка".
Фото: Ніагарський водоспад
Ніагарський водоспад (Канада)
Найвідоміший водоспад світу з'єднує два з Великих озер – Ері і Онтаріо. А ще його називають the most powerful - найпотужніший. Розташований на кордоні Америки і Канади. Висота його не дуже велика – всього близько 50 метрів, зате ширина в загальній складності близько 1,2 км . Потужність водних потоків робить його приголомшливим видовищем.
Фото: Алея Dark Hedges
Алея Dark Hedges (Північна Ірландія)
Цей природний арочне склепіння (або magnificent site (величне місце, як називають його туристи) добре відомий шанувальникам серіалу "Гра престолів", тут знімали мальовничий Королівський тракт. У XVIII столітті родина Стюарт, яка проживала неподалік у маєтку Грейсхилл в графстві Антрім, посадила по дорозі до свого дому дерева, щоб оформити під'їзну алею і вразити прибуваючих гостей. За триста років буки витягнулися вгору і їх переплелися гілки. Алея, утворена величними деревами, вважається однією з найбільш фотографованих пам'яток Північної Ірландії. Це казково гарне місце оточене містичними історіями.
Фото: Село хоббітів
"Середзем'я" (Нова Зеландія)
Нова Зеландія стала місцем зйомок мегапопулярної трилогії "Володар кілець" (The home of the famous Lord of the Rings). Це зробило країну об'єктом Фродо-туризму. У число місць паломництва шанувальників хоббітів потрапили пагорби Бомбей, долини Такака і Уаикато, вулканічні гори Тонгаріро і Нгарухоэ, гори Санді, вулкан Руапеху, фіорди Квінстауна і озеро Уанака. А також столиця держави – Веллінгтон, яка на один тиждень у листопаді 2012 року було офіційно перейменовано в Міддл-оф-Міддл-еф (Middle of Middle-earth, тобто "Середину Середзем'я"). Зйомки епічної саги зайняли понад 8 років, на цей час головні актори і члени знімальної групи практично переїхали в Нову Зеландію, вважаючи її другою батьківщиною.
Фото: Мостова гігантів
Мостова гігантів (Північна Ірландія)
ЮНЕСКО назвала це місце a symbol for Northern Ireland - символом північної Ірландії. Одне із самих унікальних гірських утворень у світі, пам'ятник природи з приблизно 40 тисяч сполучених між собою базальтових колон, що утворилися в результаті виверження стародавнього вулкана. Їх верхівки утворюють подобу трампліна, який починається біля підніжжя скелі і зникає під поверхнею моря. Більшість колон шестикутні, хоча у деяких чотири, п'ять, сім і вісім кутів. Найвища колона – близько 12 м.
Фото: Долина Йосеміті
Долина Йосеміті (штат Каліфорнія, США)
Національний парк Йосеміті – справжній рай для тих, хто любить гори, водоспади, озера, ліси і багато гуляти (ще називають a hiking paradise). Скелясті гори підносяться над численними озерами і зеленими луками. Долина Valley займає тільки один процент від загальної території парку, а саме в неї стікається більшість відвідувачів. Вона знаходиться на західних схилах гірського хребта Сьєрра-Невада і славиться своїми ландшафтами. Тут водоспади, річки з чистою водою, гаї секвоядендрон. Ці дерева вважаються найбільш масивними і одними з найвищих і довгоіснуючих у світі – вони з'явилися в долині до початку останнього льодовикового періоду.
Фото: Пляжі Білої гавані
Пляжі Білої гавані (Австралія)
Прикраса берегів архіпелагу Святої Трійці. Знамениті білосніжним піском, який яскраво сяє на тлі блакитної морської води (stunning turquoise water - вражаючою води, яка, до речі красивого бірюзового кольору). Вода винесла його на сушу з вмираючих рифів мільйони років тому. Дрібний пісок схожий на сніг, зовсім не нагрівається і скрипить в руках. Навіть в саму виснажливу спеку можна сміливо пройтися по ньому босоніж, відчуваючи приємну прохолоду під ногами. Пояснюється ця особливість тим, що 98 % відсотків піску складає кремній.
Фото: Нова Шотландія
Провінція Нова Шотландія (Канада)
Оточена з трьох сторін океаном, що створює видовище неповторної краси. Тут є широкі золотисті пляжі і численні бухти, рибальські селища, індіанська резервація Вікокомаг, а також заповідники Від-Тер і Кеджімкуджік. А ще тут є the highest waters - найвищі припливи.
Фото: Даймонд Хед
Вулканічний кратер Даймонд Хед (Гаваї, США)
Назва перекладається як "Діамантова голова". Like a rough diamond - це схоже на неограненний діамант, сказав Даніель Дефо, англійський письменник.
Розташоване поруч зі столицею Гонолулу. Його діаметр становить 1060 м, висота – 230 м. Кристали вапняного шпату в застиглій лаві так блищать на сонці, що англійські моряки в XIX столітті вирішили, що це виблискують алмази, за що й дали таке ім'я кратера. Під час Світових воєн він використовувався як природна фортеця.
Фото: Кубер-Педі
Підземне місто Кубер-Педі (Австралія)
В Австралії здобувають унікальні по красі опали. Тому Кубер-Педі і називають opal capital of the world - столицею опала всього світу. Перші дослідники, що розробляють копальні, були настільки втомлені 50-градусною спекою пустелі, що вирішили розмістити свої житла в старих вироблених шахтах. Під землею температура рідко досягала значення вище 20-25 градусів, і сім'ї видобувачів відмінно прижилися, організувавши місто Кубер-Педі. Красиві і сюрреалистичные ландшафти пустелі і оригінальні підземні будинки стали знімальним майданчиком для багатьох відомих фантастичних фільмів.
Фото: Долина Монументів
Долина Монументів (Юта, Арізона, США)
Природне диво на кордоні двох штатів, творцем якого стали сухі колорадські вітру. Верхній шар рівнини, що складається з м'яких осадових порід, був повністю зруйнований, над рівною пустельній поверхнею залишився ряд скель-останців, складених з менш податливого до вивітрювання червоного пісковика. Ряд найбільш видатних скель має власні імена: Східна Рукавиця і Західна Рукавиця, Три Сестри. На території долини знімалися сцени багатьох кліпів, рекламних роликів і кінофільмів про Дикому Заході. Саме тому американці, відвідавши це місце, зазвичай кажуть - "Just Like in the John Wayne Movies" - тут все прямо як у фільмах Джона Уейна!
перша картина – "Диліжанс", – була створена в 1938 році. До цих пір це місце є домом для індіанського племені навахо, зберегла свої традиції, мову, художній стиль, спосіб життя, і шанобливе ставлення до землі. Сьогодні Долина монументів охороняється як Парк племені навахо (Navajo Tribal Park).
Матеріал підготовлено за сприяння онлайн школи англійської мови EnglishDom.