Частина Єгипту - небезпечна для відвідувань, а в Ємен зовсім не варто їхати
Найбезпечніше для туристів – в Ісландії і Норвегії, а ось в Зімбабве –краще не їхати. Про це пише "Сьогодні".
Найбільша в світі компанія з надання медичних і туристичних послуг з безпеки International SOS провела дослідження Travel Risk Map 2018, де окреслила найбільш безпечні та найнебезпечніші країни для туризму і подорожей.
Сам рейтинг, як стверджують автори дослідження, побудований на безпеці поїздки та оцінки загрози таких факторів для мандрівників, як політичне насильство (тероризм, заколот, політично мотивовані заворушення і війни), громадські заворушення (включаючи сектантське, общинне і етнічне насильство), а також жорстокість і дрібні злочини в країні).
Також враховуються і інші фактори: надійність транспортної інфраструктури, ефективність служб безпеки та екстреної допомоги, вразливість країни до стихійних лих.
Україна в рейтингу оцінюється як країна з середнім ризиком для мандрівників і їх здоров'я.
При чому, більша частина країни відзначається, як територія з середнім ризиком, а ось східну частину, а точніше – Донецьку та Луганську області, визначили, як нестабільну ділянку і присвоїли їм рівень екстремальної небезпеки.
Характеристика від вчених однозначна:
"Майже не існує влади, закону і транспорту, а мандрівника можуть атакувати озброєні люди", - так описали ситуацію на сході України.
Автори дослідження вважають, що погана транспортна структура та низька ефективність служб безпеки може зіпсувати туристу поїздку.
Середні показники дісталися і майже всім пострадянським країнам через періодичні протести із застосуванням сили.
Також статус із середнім ризиком дістався окремим частинам Конго, Нігерії, Судану, Малі, Єгипту і Пакистану. Найнебезпечнішими вважаються Сомалі, Південний Судан, ЦАР, Лівія, Ємен, Афганістан.
А ось найбільш безпечними країнами для туризму дослідники назвали практично всі країни Євросоюзу. Цілком комфортно можна подорожувати по Ісландії, Норвегії, Данії, Фінляндії, Гренландії і на Сейшелах.
Крім політичної ситуації і транспортної інфраструктури, окремим пунктом автори дослідження оцінили і ризики для здоров'я.
"Дивилися на ряд факторів: навколишнє середовище, стандарт місцевої медичної допомоги та стоматології, доступ до відпуску за рецептом ліків, ризик серйозних інфекційних захворювань і культурних, мовних або адміністративних бар'єрів", — пояснюють в International SOS.
Експерти виділили п'ять рівнів ризику в галузі охорони здоров'я. Україна, як і більшість країн отримали статус "належний, але обмежений доступ до медицини".
Це означає, що є ризик отримати захворювання, пов'язанє з їжею або водою. У списку найнебезпечніших країн, де можна "підхопити" малярію або лихоманку дянге, увійшли такі країни, як Ємен, Сомалі, Південний Судан, Афганістан, Ірак, Сирія, ЦАР, Лівія, Нігерія, Північна Корея та багато інших нестабільних регіонів.
Країни пострадянського простору розділилися на кілька категорій. Середню зону ризику отримала Україна, Білорусь, Молдова, Литва та Латвія.
Таджикистан і Туркменістан потрапили в групу високого ризику, а ось Росія і Казахстан – у групу, де "швидко розвиваються ризики". У цих країнах, як стверджують автори дослідження, медицина доступна тільки у великих містах.
За 2017 рік МЗС України видав українським мандрівникам всього 21 попередження. Більшість з них пов'язані з тими країнами, де спостерігалося погіршення погодних умов і протестна обстановка, яка може загрожувати туристам.
У листопаді 2017 року мандрівникам рекомендують утриматися від поїздок в Зімбабве, так як в столиці Зімбабве –місті Хараре - військовий переворот.
До речі, нещодавно ми писали про те, як правильно вибрати рюкзак для подорожей, туризму і прогулянки.