Серед безлічі самих популярних у наших широтах гірськолижних курортів Styler відібрав п'ять місць, де точно нічого робити досвідченим лижникам і сноубордистам
Справжнім профі засніжених схилів наш айтирейтинг допоможе спланувати зимовий відпочинок так, щоб не було болісно боляче за витрачені гроші і час, а також за неодержані позитивні емоції.
Критерії, за якими ми складали рейтинг, прості і прозорі: якість трас, можливості для внетрассового катання, інфраструктура, наявність сноупарку, цінова політика, кількість людей і деякі інші індивідуальні моменти.
Роза Хутір - один з чотирьох курортів Червоної Поляни. Під час Зимових Олімпійських ігор 2014 року тут проходили змагання з гірськолижного спорту, сноуборду і фристайлу. Саме завдяки сочинської Олімпіади курорт моментально увійшов у всі списки кращих місць для активного зимового відпочинку - і став залучати справжні натовпу.
Роза Хутір сьогодні - це не гірськолижний курорт, а туристична пам'ятка, більше наповнена охочими "подивитися", ніж покататися.
І хоча серед переваг Троянди хутір путівники називають можливість внетрассового катання, хелі-скі і сноупарк з хай-пайпом і біг-эйром, а також розвинену інфраструктуру, ціни тут дуже високі, а сервіс, за багатьма відгуками, відверто кульгає.
Загальна протяжність занадто вузьких трас курорту - 77 км. По більшій частині вони мають синій рівень складності.
Вартість одноденного скі-пасу становить близько 24 євро, а шестиденного - 120 євро. Крім того, із-за постійного напливу народу біля кас і біля підйомників збираються величезні черги. Схили просто переповнені туристами, швидко приводячи траси в огидний стан.
Французький Лез Уш знаходиться біля підніжжя найвищої і красивою альпійської вершини Монблан в долині Шамоні. Цей тихий і зовсім не пафосний курорт знаменитий тим, що тут проходять щорічні змагання Кубка світу зі швидкісного спуску на лижах.
Незважаючи на це, страшенно короткі і вузькі траси курорту загальною протяжністю 55 км порадують хіба що новачків - професіонали тут вмирають від нудьги.
У Лез Уш майже відсутні зони для внетрассового катання, як і сноупарк для любителів фрістайлу. Апре-скі теж немає, адже сам селище тихий і не "тусовочний".
Одноденний скі-пас тут обійдеться в 42 євро, а шестиденний - 210 євро. Це, звичайно, дешевше, ніж на інших курортах долини Шамоні, але ми б, на вашому місці, придивилися до альтернатив.
Краще поїхати, наприклад, в Les2Alpes. Це один з найбільших гірськолижних курортів Франції: протяжність трас понад 200 км, маєм сноупарк (і не один), розвинена інфраструктура, апре-скі і багато іншого.
Бовец - самий високогірний курорт Словенії і єдиний в країні, де траси розташовані на висоті понад 2000 метрів. Втім, їх протяжність - несерйозні 15 км.
З плюсів курорту можна назвати дешеві скі-паси на 6-7 днів, дозволяють кататися також і на сусідніх курортах: італійською Селла Нівеа (довжина - 25 км) і Тарвізіо (30 км), а також австрійському Арнольдштейне (45 км).
Вартість такого міжнародного скі-пасу на 6 днів - 108 євро. Судіть самі, наскільки зручно вам буде переміщатися на такі відстані заради "покатушок".
Пояна Брашов вважається елітним і самим мальовничим гірськолижним курортом Румунії. Розташований він на висоті 1030 м.
Головні недоліки - смішна загальна протяжність, складова всього 14 км, і часте відсутність снігу.
Вартість одноденного скі-пасу в Пояна Брашов - близько 31 євро. Є можливості для позатрасового катання.
Однак, на думку Styler, курорт невиправдано потрапив в топ бюджетних гірськолижних курортів світу нарівні з Лівіньо і Формигаллем. Туди варто їхати тільки заради того, щоб покататися "за кордоном", нозачем, якщо український Буковель навіть краще.
Курорт Валь Гардена входить в об'єднану зону катання Dolomiti Superski і вважається одним з кращих його курортів. Тут ходу два види скі-пасів: "місцевий", який діє тільки на підйомники в Валь Гардені, і "універсальний", що дозволяє кататися на всіх 12 курортах зони Dolomiti Superski.
Вартість "універсального" скі-пасу - 54 євро за один день катання і 275 євро - за 6 днів. Загальна протяжність трас - 175 км.
Але, незважаючи на чудові пейзажі і розвинену інфраструктуру, в очах профі мінуси тут значно переважують плюси. Підйомники та схили в Валь Гардена переповнені, ціни дуже високі, нічне життя обходиться зовсім без розваг.
На щастя, гідних альтернатив цьому курорту існує досить багато. Варто згадати, наприклад, молодий і набирає популярність італійський курорт Лівіньо. Тут встигли навіть запровадити систему duty free, завдяки якій ціни в Лівіньо набагато нижче, ніж де-небудь ще в Італії.
Істотною перевагою Лівіньо є якість трас, їх протяжність (110км) і висотність (від 1816 до 2785 метрів над рівнем моря), найбільший в Європі сноупарк, розвинена інфраструктура і весь спектр апре-скі. До речі, вартість шестиденного скі-пасу тут становить всього 223,5 євро, а в низький сезон при оренді житла скі-пас взагалі надається безкоштовно.
На території Національного комплексу "Експоцентр України" ВДНГ у Києві вже залили ковзанку, який буде працювати в рамках казкового містечка розваг "Зимова країна".