Телеведуча Ірина Волкова поділилася зі Styler улюбленими місцями на Галичині
Традиційно під час літньої відпустки нас так і тягне до моря, проте останні кілька років українці надають перевагу мальовничим куточкам на Західній Україні. Ведуча програми "Ранок з Україною" на каналі "Україна" Ірина Волкова ділиться трьома улюбленими місцями для відпочинку на Галичині.
Багато туристів оминають це місто як транзитне на шляху в Карпати. І абсолютно даремно! Івано-Франківськ на диво зелений і мальовничий. Місто було засновано ще в 1662 році та носило назву Станіславів. Починався Станіславів із площі Ринок та ратуші на ній, які збереглися до сьогодні, щоправда, у видозміненому вигляді. Сучасна площа Ринок – це невисокі кольорові будиночки з оранжевими дашками по всьому периметру.
Минулого літа на Ратуші відкрили оглядовий майданчик, з якого усі охочі за невелику плату можуть помилуватися неймовірною панорамою Івано-Франківська з висоти пташиного польоту. Красиві фото вам гарантовані!
Відео: YouTube/Narodne OKO
Ось іще кілька красивих старовинних споруд, які точно припадуть вам до душі: колегіальний костел Пресвятої Діви Марії, Вірменський костел, будівля залізничного вокзалу, костел Єзуїтів, пасаж Гартенбергів.
Обов’язково прогуляйтеся головною вулицею міста, яку самі франківчани називають "стометрівка" або "сотка" (хоча насправді вона має близько 500 метрів). Саме тут ви знайдете найзатишніші кав’ярні та найчарівніші ресторанчики міста. До речі, ціни в Івано-Франківських кафе значно нижчі, ніж у столичних, тому можете не боятися розорити свій гаманець. У місті величезна кількість справді крутих закладів, де ви зможете не лише смачно та недорого поїсти, але й насолодитися цікавим інтер’єром та незрівнянною атмосферою. Тому якщо ви готові до гастрономічних задоволень, гайда до старовинного Івано-Франківська.
Це село у Львівській області користується популярністю взимку, оскільки всього в 8 км від нього знаходиться гірськолижний курорт Славське, а в 2 км – "Захар Беркут". Але повірте – влітку воно ще прекрасніше. Неймовірні пейзажі зачарують вас з першої хвилини перебування, а свіже гірське повітря – це справжня панацея для жителів мегаполісів.
Фото: Село Волосянка (УНІАН)
Тут ви можете запросто назбирати цілий кошик ягід, а місцеві запропонують вам різні послуги – від походів у гори до відпочинку в чанах під відкритим небом, від катання на конях до сплаву на байдарках.
Не забудьте піднятися вгору на канатній дорозі – там вас чекають не тільки чудові панорами карпатських гір, а й колоритні гуцульські розваги та різноманітні страви. Спробуйте банош (кукурудзяна каша на сметані зі шкварками та бринзою), борщ з білої буряком і свинячими реберцями, запечені в печі голубці з м'ясом або пструґ (приготована на грилі карпатська форель).
Найбільш відомий гірськолижний курорт Карпат. Так, багато людей нарікають на його дороговизну, але влітку ви цілком можете дозволити собі відпочинок у Буковелі, оскільки власники садиб суттєво знижують ціни на проживання.
Тут вам вже точно не доведеться нудьгувати. На території Буковелю знаходиться величезний водний комплекс на узбережжі гірського Озера Молодості, в якому ви знайдете кілька басейнів, джакузі, саун, водний парк і навіть спортзал із чудовою панорамою на гори. А після заходу сонця цей комплекс перетворюється на нічний клуб просто неба, де виступають відомі українські виконавці та лунають мікси від топових діджеїв.
Також на території Буковеля ви можете взяти на прокат велосипед або скутер, порибалити, піднятися вгору на підйомнику, замовити квадротури або поганяти в картинг-центрі, зайнятися дайвінгом або вейкбордингом. Багато розваг є і для любителів екстриму: для тих, хто хоче відчути себе альпіністом, тут працює скеледром та екстрим-парк з різними підвісними атракціонами – тарзанками, гойдалками, містками.
Але краще тут – це свіже гірське повітря і неймовірні пейзажі, заради яких навіть не обов'язково підніматися високо вгору. Тільки уявіть собі: ви прокидаєтеся, заварюєте чашечку запашної кави і насолодитися неповторною атмосферою карпатських гір.