ru ua

Знаменита "Ла Томатина" святкує свою 70-ту річницю

Знаменита "Ла Томатина" святкує свою 70-ту річницю Фото: Жителі та гості іспанського містечка Буньйоль ось вже 70 років закидають один одного помідорами

Всесвітній сервіс Google присвятив сьогодні несерйозного свята свою фірмову відкриває картинку "дудл"

Як вийшло, що саме в валенсійському Буньйоле в 1945 році надумали псувати понны помідорів, щоб розважитися в останній тиждень серпня, невідомо. Начебто друзі хотіли побитися, але так щоб не посваритися, і тому вирішили скористатися підручними засобами. Але факт, що з кожним роком цей своєрідний свято врожаю збирає все більше і більше учасників з усього світу, перетворившись з локального божевілля у світовий бренд. У чомусь "Ла Томатина" - це західний відповідь індійського свята "Холі", під час якого індуси кидаються один в одного різнокольоровими фарбами.

На тиждень вузькі криві вулички Буньйоля, розраховані на населення лише 9 тис. осіб, запруживает 50-тисячний натовп охочих розважитися таким варварським, в уявленні більшості населення земної кулі, способом. В процесі якого, за найскромнішими підрахунками, виявляється знищено близько ста тонн вітамінних овочів, народжених щедрою родючою землею Валенсії. Втім, президент РФ Володимир Путін, здається, акціями по знищенню санкционных продуктів вирішив переплюнути славу Буньйоля.

Музичні номери, ярмарок, конкурс з приготування паельї, парад, танці та салют - традиційні частини инспанского помідорного дійства. Власники офісів і магазинів заздалегідь захищають великими пластиковими щитами свої вікна. Офіційно фестіваль проводиться під приводом вшанування покровителя міста святого Луї Бертрана і Богоматері-заступниці. В період диктатури Франко свято був заборонений, проте без проблем "повстав з мертвих" в 1970-х роках.