Маршрут головного бігового старту Києва традиційно пройшов центральними вулицями міста в одне коло
Вже вдев’яте вулицями української столиці пройшов маршрут 9th Wizz Air Kyiv City Marathon, який відзначився рекордом за кількістю учасників на всіх дистанціях. Так, на старт марафону вийшли рекордні для нашої країни 1626 бігунів, а загалом цього року на індивідуальних дистанціях, естафеті та дитячих забігах, взяли участь більше 11 607 учасників з 50 країн світу.
Перемогу на марафонській дистанції здобув минулорічний тріумфатор Wizz Air Kyiv City Marathon Артем Піддубний, його результат 2:28,29, у жінок першою фінішну лінію перетнула Юлія Тарасова з результатом 2:54,14.
9th Wizz Air Kyiv City Marathon (фото: прес-служба марафону)
Маршрут головного бігового старту Києва традиційного пролягав центральними вулицями міста в одне коло. Старт та фініш усіх дистанцій відбувався на головній вулиці міста - Хрещатику. Варто зазначити, що дистанції 42.195 км сертифіковано AIMS (Асоціація міжнародних марафонів і пробігів). Крім того, Київський марафон має найвищу оцінку – 5 зірок від Європейської легкоатлетичної асоціації, а це найвищий рівень сертифікації та оцінювання, який розроблений провідними фахівцями Європи.
"Сьогодні біг об'єднав нас усіх. Сьогодні більше 11 з половиною тисяч людей вийшли на старт, 4 тисячі приїхали до Києва, щоб пробігтися нашим містом. За кожним учасником цього марафону стоять унікальні історії. Я радий, що з кожним роком все більше людей поділяють ці цінності", - прокоментував генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.
9th Wizz Air Kyiv City Marathon (фото: прес-служба марафону)
У чоловіків боротьби на марафонській дистанції не було, з самого старту минулорічний переможець Wizz Air Kyiv City Marathon Артем Піддубний взяв лідерство та успішно протримався до фінішної лінії, що й принесло йому захист титулу. Другим фінішну лінію перетнув Васьков Володимир з результатом 2:34:48, замкнув п’єдестал Попов Сергій, його час 2:36:31.
“Їхав за перемогою. Але, звісно, другий марафон за три тижні - це дуже важко і психологічно, і у підготовці. Одразу зі старту я біг першим, на першій половині ще була компанія з півмарафонців, які бігли в моєму темпі, а другу половину пробіг один. Після 35-го кілометру стало важкувато психологічно, але я задоволений виступом та перемогою! Люди вздовж дистанції підтримували, це дуже допомагало мені, велика подяка їм. Наступного року обов’язково повернусь за перемогою”, - прокоментував переможець.
Якщо у чоловіків тактичної боротьби майже не було, то у жінок змагання видалось досить напруженим. Переможниця Юлія Тарасова розпочала біг дуже легко та перебувала на 5-й проміжній позиції, а на позначці 30-ти кілометрів програвала лише Валентині Полтавській, яка в підсумку стала срібною призеркою з фінішним часом 2:57:59. Третьою ж фінішну лінію перетнула минулорічна переможниця Масник Ірина, її час 2:59:58.
“Відмінні відчуття, дуже сподобалась організація, все як завжди на високому рівні. Траса також мені сподобалась, в цьому, напевно, і була моя перевага, тому що я виступаю на змаганнях з гірського бігу, тож підйоми і спуски були моїм “коником”. Біглось легко, першу частину я почала дещо вільніше, а з другої вже почала відпрацьовувати, “збираючи” суперниць. Дуже порадувало, що з погодою сьогодні пощастило, сонячна погода, все сприяло бігу, Київ зустрів нас пречудово!” - розповіла про перипетії боротьби на дистанції Тарасова.
Цього року призовий фонд був збільшений та склав 143 500 гривень. Нагороджували п’ятьох перших фінішерів серед чоловіків та жінок на дистанції 42,195 км. Грошову винагороду також отримали учасники, що посіли перше, друге і третє місця в семи вікових категоріях серед чоловіків та жінок.
У програмі марафону відбулося шість індивідуальних забігів на таких дистанціях: 42,195 км, 21,0975 км, 5 км та благодійні дистанції: на 5 км під назвою Avon Pink Run та на 2 км. Крім того, цьогоріч вперше відбувся естафетний забіг: 3х10 км+1х12 км Wizz Air Kyiv City Marathon Relay. Традиційно під час Київського марафону відбувся Family Run, участь у якому брали сімейні команди у будь-якому складі, навіть батьки з маленькими дітлахами, та дитячі забіги на дистанціях: 1000 м, 500 м та 100 м.
9th Wizz Air Kyiv City Marathon (фото: прес-служба марафону)
Також цього року на 9th Wizz Air Kyiv City Marathon відбувся старт абсолютно нової дистанції у 10 км під назвою “Гордість Нації: ветеранська десятка”, на старт якої вийшли різні роти та взводи української армії, ветерани бойових дій, колишні бійці АТО, добровольці, чинні військовослужбовці, а також запрошені для участі військові з 7-ми країн світу: США, Великобританії, Канади, Литви, Данії, Грузії, Польщі.
На дистанції 2 км в рамках 9th Wizz Air Kyiv City Marathon відбувся благодійний забіг, учасники якого цього року збирали кошти на обладнання кабінету реабілітації ДУ Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Адже саме до цього клінічного закладу щорічно звертаються за допомогою тисячі пацієнтів (серед них і легкоатлети), які мають захворювання суглобів під назвою остеоартроз.
Також в рамках київського марафону відбувся 10-ий ювілейний “Фандрайзинг марафон”, метою якого був збір коштів на підтримку проектів 15-ти благодійних фондів на платформі Української біржі благодійності та фонду Таблеточки. Всього на старт вийшли близько 70 фандрайзерів. До “Фандрайзинг марафону” долучилися також зіркові фандрайзери: бізнесмен та шоумен Гарік Корогодський, співак Артем Півоваров, телеведучий Сергій Никітюк, акторка, телеведуча та ресторатор Даша Малахова, футболіст Національної Збірної України Жуніор Мораес, акторка студії “Квартал 95” Олена Кравець, актор Володимир Горянський та багато інших.
9th Wizz Air Kyiv City Marathon (фото: прес-служба марафону)
Ще одним надзвичайним рекордом у цей день відзначився Володимир Сковородка. Він подолав дистанцію 42 км у споряджені пожежника, вага якого становить 18 кілограмів!
Головні медалі фінішерів дистанції 42,097 км та 21, 0975 км, як завжди, вразили унікальним дизайном. Цього року на медалях зображений символ Києва - каштан. Окрім фінішерів головної дистанції, усі учасники естафетного забігу також отрімали медалі, які цього року виконані у вигляді сходинок та символізують те, що для досягнення своєї мети команді потрібно здолати шлях вгору.
Варто зазначити, що аби бігуни могли якнайкраще підготуватися до майбутнього старту, організатори забігу, компанія Run Ukraine, провели напередодні події серію безкоштовних лекцій з досвідченими бігунами та тренерами та три тестових забіги Long Training на 5км, 10 км, 20 км та 30 км.
Цього року в організації було задіяно 955 волонтерів, а вздовж усього маршруту чергували 22 карети швидкої медичної допомоги, 22 представники "Червоного Хреста", 20 рятувальників Мальтійської служби допомоги, медики київського об’єднання спілки Самаритян України та 8 екіпажів організації MotoHelp.
9th Wizz Air Kyiv City Marathon (фото: прес-служба марафону)
Нагадаємо, що 9th Wizz Air Kyiv City Marathon – один із семи етапів бігової ліги Run Ukraine Running League 2018, що включає у себе старти в п’яти містах України: Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Запоріжжя. Ліга орієнтована на любителів бігу, серед яких по завершенню останнього етапу визначать переможців серед чоловіків та жінок. Головний приз Run Ukraine Running League 2018 – участь у престижному міжнародному марафоні.
Вже за три тижні естафету Run Ukraine Running League 2018 підхопить 2nd Zaporizhstal Half Marathon, який 28 жовтня і стане фінальним акордом бігового року 2018.
Переможці 9th Wizz Air Kyiv City Marathon:
42,195 км
Чоловіки:
Жінки:
21,0975 км
Чоловіки:
Жінки:
Нагадаємо, 11 жовтня українці нарешті дізнаються імена десятки фіналістів національного телепроекту "Нові лідери".