ua en ru

Сталіни, Леніни, Марксы: як в Україні живеться однофамільцям радянських лідерів

Сталіни, Леніни, Марксы: як в Україні живеться однофамільцям радянських лідерів Фото: Сталін (pixabay.com/3dman_eu)

Українці з "гучними" прізвищами бояться декомунізації

Незважаючи на те, що в Україні офіційно діє закон про декомунізацію, в ній все ж живуть ще кілька сотень людей, чиє прізвище, по ідеї, повинно бути "декоммунизированим". Само собою, це всього лише гумор, проте сьогодні в Україні живуть понад 112 людей з прізвищем Ленін, три 25 Сталіних, 99 Энгельсов і Марксів. Про це повідомляє "Сьогодні".

Журналісти змогли відшукати деяких людей з радянськими прізвищами. У Тернополі живе ціла сім'я Леніних в кількості п'яти осіб, яка охоче погодилася поспілкуватися з пресою. Сім'я також наполовину жартома, наполовину серйозно заявила, що після перейменування вулиць і міст, влада незабаром візьметься і за їх прізвища. Наприклад, молодший Ленін в тернопільській родині, програміст по імені Андрій 38 років, до свого великого однофамільцю ставиться негативно.

"До декомунізації і знесення пам'ятників Леніну я ставлюся так само, як ставився б до зносу пам'ятників Гітлеру", — говорить Андрій.

При цьому ніяких незручностей завдяки "гучному" прізвищу у чоловіка не траплялося. А ось його батько, який працює таксистом Олександр Ленін, розповів журналістам, що одгого разу прізвище навіть врятувала його від сплати штрафів за неправильну їзду.

"Автоінспектор зупиняє мене за перевищення. Віддаю йому документи, подумки готуюся до сплати штрафу. А він мені, мовляв, шкода карати водія з таким прізвищем, і віддав документи!" — зізнався Олександр.

Олександр Ленін стверджує, що його рід прийшов в Україну з Архангельської області Росії. Там нібито є ціла село, де практично всі носять прізвище Ленін. При цьому міняти її сім'я не бажає, так як не бачить сенсу: хай рід продовжується саме з такою особливістю, як прізвище "Ленін", переконані тернополяни.

Аналогічних переконань дотримується 27-річний Дмитро Сталін, який працює аналітиком в Кривому Розі. При зустрічі з журналістами він першим ділом запевнив їх, що до радянського диктатора його прізвище не має ніякого відношення.

"У нього (Сталіна – прим. ред) був псевдонім. Моє прізвище — болгарське, з наголосом на літеру "і", в роду були ковалі, тому корінне слово — сталь. В шкільні роки на мене хотіли перекладати лідерські обов'язки. А я не хотів, тому що насправді звичайний скромний хлопець, — розповідає мешканець Кривого Рогу. — Але зате тепер, у більшості держорганів, якщо я приходжу по справі, мені кажуть: "Не хвилюйтеся, товаришу Сталін, все зробимо за п'ять хвилин", — це радує".

До речі, нещодавно журналіст висміяв жест комуністів у Чернігові.