ru ua

Росія готує криваву провокацію: що потрібно знати українцям

Росія готує криваву провокацію: що потрібно знати українцям Колаж РБК-Україна

Експерти вважають це спробою дискредитувати Україну напередодні виборів

У мережі з'явилися попередження про те, що напередодні президентських виборів в Україні, готуються провокації, щоб очорнити нашу країну в очах світової громадськості. У Сирії помічені контейнери з нібито хімічною зброєю, на яких викарбувано Made in Ukrain. Український військовий і політичний журналіст Дмитро Тимчук попередив про це у Facebook.

Подібні застереження опублікував в Twitter і ресурс "Львівський метрополітен". На фото контейнерів видно, що викарбувані вони явно кустарно, при чому написи мають грубі орфографічні помилки, як "toxiG" (вмсето "toxic") і "Broduct" (замість "Product").

Пост "Львівського метрополітену": twitter.com/natohawks

Дмитро Тимчук пише, що згідно з оцінкою українських військових фахівців, контейнери своїм виглядом нагадують ємності для перевезення і зберігання урану (можливо ртуті).

"При цьому, наші експерти однозначно стверджують, що ці контейнери є продуктом кустарного виробництва, хоча і схожі на вироблені промисловим шляхом", - уточнює Тимчук.

За його словами, зазначені на контейнерах маркування та написи в Україні не використовуються.

Росія готує криваву провокацію: що потрібно знати українцям

Скріншот: twitter.com/natohawks

Журналіст припускає, що напередодні президентських виборів в Україні, на території Сирії якимись особами може підготовлятися провокація з метою дискредитації України та її вищих посадових осіб.

Користувачі мережі обурені такою нечуваною за своїм нахабством спробою очорнити нашу країну. Вони залишили багато гнівних коментарів. Деякі висміяли незграбність подібної спроби дискредитувати нашу країну.

"Будь-який карбувальник скаже, що літери набиті вручну... Якщо в банці сліди хімзброї, то латинський шрифт і англійська мова зовсім недоречні. Хімзброю на експорт не продає жодна сторона світу, наскільки я знаю", - зазначив Igor Parmon.

"Серйозна тема, до речі. Особливо з поширенням чуток про підготовку хімічної атаки на сході України", - написав Alex Kos.

Росія готує криваву провокацію: що потрібно знати українцям

Скріншот коментарів: twitter.com/natohawks

До речі, нещодавно Сирія пригрозила Ізраїлю ударом по аеропорту Тель-Авіва - Дамаск вимагає від Ради безпеки ООН врегулювати ситуацію.

Нагадаємо, У США підтвердили загибель американських військових внаслідок вибуху в Манбиджі.