ru ua

Сім'я знайшла спокій: у Запоріжжі ідентифікували бійця, який загинув під Іловайском

Сім'я знайшла спокій: у Запоріжжі ідентифікували бійця, який загинув під Іловайском Колаж РБК-Україна

Бійцю на момент загибелі було всього 20 років

Загиблого в Іловайському котлі військового Руслана Дейнеку змогли нарешті опізнати і передати родичам. Про це повідомляє кореспондент "Радіо Свобода".

Боєць дев'яносто другої бригади Руслан Дейнека загинув у серпні 2014 року під час Іловайського котла. Його тіло було поховано разом з іншими загиблими на Кушугумському кладовищі під Запоріжжям.

Мама військового Ауріка Дейнеко розповіла, що син подзвонив їй 28 серпня 2014 року і повідомив, що їх обстрілюють. Вона здавала тест ДНК, але він не збігся. Потім два роки у них намагалися виманювати гроші шахраї, які розповідали, що нібито знайшли тіло її загиблого сина.

"28 серпня 14-го року подзвонив і все. Сказав: "Мамо, нас обстрілюють, мені дуже страшно". Ми нічим не могли допомогти. Вони йшли, але не дійшли до Іловайська... В 14-му році я здала ДНК – прийшов висновок, що мої зразки не збігаються. Чоловік у 18-му здав: коли запропонували знову пройти тест ДНК, то підтвердилося. Протягом двох років нас тероризували шахраї, говорили, що він то в одному місці, то в іншому - давайте гроші. Пропонували нам приїхати і під Донецьк - їхали ми туди, але потім зрозуміли, що це брехня. 10 січня 2019 ми дізналися, що ДНК збіглося на 99,9%", - розповіла жінка.

На момент загибелі Руслану Дейнеці було всього 20 років. З 2013 року він служив за контрактом у складі дев'яносто другої бригади. Після того, як прийшло підтвердження, його тіло було ексгумовано та передано батькам.

Його перепоховають на малій батьківщині – в місті Чугуїв Харківської області. 6 березня на території військової частини в Чугуєві, де боєць проходив службу, відбудеться офіційна церемонія прощання.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що від важких поранень помер український воїн.

А також розповідали про те, що стало відомо ім'я воїна, який загинув на Донбасі.