ua en ru

Як вибрати президента України: поради експертів допоможуть визначитися

Як вибрати президента України: поради експертів допоможуть визначитися Вибори в Україні 2019 (ілюстративне фото: yatsenyuk.org.ua)

Вибрати гідного кандидата можна за допомогою простого тесту

Президентські вибори в Україні відбудуться трохи пізніше, ніж через місяць. У цьому році вибір рекордно великий — 44 кандидати на пост президента країни. Як не прогадати і віддати голос за того, хто дійсно подарує країні світле майбутнє, розповідає "Сьогодні".

Не думайте" серцем

Експерти вважають, що найпростіше скласти думку про кандидата, вивчивши його політичну програму та декларацію про доходи, яку можна знайти на сайті Центрвиборчкому. Проте слід враховувати й інші фактори. Політтехнолог Тарас Березовець радить ні в якому разі не голосувати серцем.

"Вибір емоціями завжди призводить до подальших розчарувань, оскільки сьогодні почуття одні, а завтра інші, а голос вже відданий", — каже Березовець.

Він вважає, що незалежно від програми кандидата, завжди потрібно звертати увагу на його минуле. Велику роль в роботі президента грають його звички.

"За обіцянками може нічого не стояти, а ось історія претендента — відповідав він за свої слова у минулому — набагато більше говорить про нього", — вважає політтехнолог.

Експерт дав ще одну нагальну рекомендацію – поставитися до вибору глави держави з максимальною відповідальністю і не продавати свій голос ні за гроші, ні за гречку. Тим більше що за це передбачена кримінальна відповідальність.

Няня-президент

Також Березовець пропонує виборцям визначитися з фаворитом за допомогою незвичайного тесту:

"Дайте відповідь на просте питання: чи залишили б ви свою дитину наодинці з цим політиком в якості няні? Якщо ви можете довірити йому дитину, значить теоретично можете довірити і голос", — запропонував він.

Політтехнолог вважає, що ще одним універсальним мірилом людяності та порядності є наявність дітей, онуків, а ще краще — домашніх тварин.

"Це важливий маркер. Така людина апріорі звикла про когось піклуватися, вона живе в зовсім іншому ритмі і розуміє, що таке відповідальність. Уміння піклуватися про тварин — показове і говорить про вміння піклуватися про своїх підлеглих і виборців", — говорить експерт.

Релігійний аспект

Тарас Березовець вважає, що показна побожність не є істинною вірою кандидата в Бога. Людина приходить у храм для єднання з Богом, а не для фотосесії, вважає експерт.

"Віра в Бога не проявляється у викладанні в соцмережах фотографій з церкви на Великдень або Різдво", — додав він.

Не словом, а ділом

HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна вважає, що перед тим, як віддавати голос за того чи іншого канидата, кожному потрібно визначитися з власними запитами.

"На президентів не вчать, але є кандидати з досвідом, а є без. "Роботодавцю"-народу треба визначитися із заявкою: потрібен молодий перспективний кандидат, якого ви навчите і підтягните, або ж досвідчений, який сів і відразу поїхав", — говорить Пашкіна.

За її словами, кожен виборець повинен сам сформувати для себе параметри, які відповідають успішному кандидатові, — для цього можна враховувати передвиборчі програми і, звичайно, минулий досвід.

"Рекрутери більше схильні вірити справам, ніж словам. У світлі цього оптимальним кандидатом все ж буде успішний фахівець, раніше виявив себе в інших областях, ніж невдаха або пустодзвін, який тільки базікає. Як і в бізнесі, в політиці бажані люди, які роблять, а не кажуть", — підкреслює фахівець.

HR-експерт Анастасія Зозуля додала, що багато в чому від віку і досвіду кандидата теж може залежати остаточний вибір виборця.

"Досвідчений політик рідко пропонує виборцю щось дійсно нове, його коник — розуміння державотворчих процесів та управління ними. Проте з досвіду можу сказати, що молоді співробітники не бояться помилятися, пробувати і пропонувати щось нове і успішно втілювати це в життя", — вважає Зозуля.

Дивимося на вилиці і підборіддя

Фізіогноміст Леонід Золін вважає, щоб обрати кандидата, потрібно дивитися на його справи, досвід та оточення, але особистісні якості можна визначити і за зовнішнім виглядом.

"Яким буде майбутній президент, можна прогнозувати за співвідношенням третин його обличчя. Якщо виражена центральна (ніс, вилиці) і верхня третина (лоб), а нижня (підборіддя, щелепа) набагато менше їх, можна говорити про лідера, соціально-активну і ідейну людину. Якщо у людини центральна і верхня третини слабко розвинені, а нижня виражена, то це означає, що людина буде робити все самостійно, все під себе підгрібати. Для нього соціальні комунікації не так важливі. Але якщо у людини виражена нижня і верхня частини обличчя — це людина власних дій, ідей та сенсів", — розповів експерт.

Він додав, що важливо, щоб пози, жести і мова людини відповідали емоціям, які транслюються. Якщо є сумніви, перед вами актор і брехун. Хороша же ознака — відкриті жести.

Нагадаємо, що Аваков заявив про передвиборчу "сітку" підкупу виборців Порошенко.

Слід зазначити, що за даними "Соцису", Порошенко і Зеленський виходять у другий тур виборів президента.