ua en ru

Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)

Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео) Фото: Сєвєродонецьк (Getty Images)

Сєвєродонецьк в Луганській області майже повністю зруйнований через прихід російських окупантів. За попереднім аналізом, в місті зруйновано понад 70% будівель і більшість з них відновленню не підлягають.

У що російська армія перетворила Сєвєродонецьк протягом декількох місяців, показав журналіст Денис Казанський у своєму YouTube-каналі.

Місто Сєвєродонецьк було засноване в 1950 році, хоча перші камені в фундамент були закладені ще в 1943 році. У 1958 році Сєвєродонецьк отримав статус міста. Він розташований на заході Луганської області на кордоні з Донецькою областю, на березі річки Сіверський Донець.

Територія міста займала 58 кв.кілометрів і до повномасштабного російського вторгнення в Україну, в Сєвєродонецьку проживало понад 100 тисяч осіб, з них майже 60% - українці.

Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)

Фото: Сєвєродонецьк (Getty Images)

На території міста знаходиться Сєвєродонецький Азот - найбільше хімічне підприємство України. Саме навколо комбінату в 1950-х роках і виросло місто.

Спроба російської армії окупувати Сєвєродонецьк була у 2014 році. На початку травня місто захопили проросійські терористи-бойовики. Але в липні 2014 року ЗСУ з величезними боями звільнила Сєвєродонецьк.

Бої в околицях Сєвєродонецька почалися 2 березня 2022 року. ЗСУ утримували та захищали місто до 25 червня 2022 року. Окупанти постійно обстрілювали Сєвєродонецьк з усіх видів зброї. Місцева влада оголосила евакуацію.

Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)

Фото: Сєвєродонецьк (Getty Images)

За даними місцевої влади, 90% населення або покинули місто, або загинули під обстрілами росіян. Зараз в практично зруйнованому місті залишається не більше 10% жителів. В результаті вторгнення Росії в Сєвєродонецьку зруйновано 90% житлового фонду.

Ось що залишилося від Сєвєродонецька після приходу окупантів (відео)

Фото: Сєвєродонецьк (Getty Images)

Соціальна і критична інфраструктура міста повністю знищена. У Сєвєродонецьку немає опалення, електрики, газу, не працює каналізація і водопровід. Зруйнована Сєвєродонецька ТЕЦ.

Як виглядає Сєвєродонецьк зараз - дивіться на цьому відео: