ua en ru

Американські вчені заборонили давати дітям пеніцилін

Американські вчені заборонили давати дітям пеніцилін Фото: Дослідники

Дослідники пояснили несподівану реакцію організму на антибіотик

Вчені з США з'ясували, що через прийом пеніциліну для боротьби з інфекціями в подальшому житті діти стануть більш агресивними. Про це повідомляє видання Daily Mail.

Дослідники провели експеримент на мишах, проте фахівці стверджують, що у людей може спостерігатися така ж реакція.

У ході дослідження вчені виявили, що невеликі дози звичайного антибіотика викликали довгострокові зміни в поведінці у мишей – гризуни виявляли ознаки підвищеного рівня агресії.

"Дітей, які не отримали курс антибіотиків на першому році життя, дуже мало. У цьому дослідженні йдеться про малі дози пеніциліну, отримані наприкінці вагітності та в ранньому віці від потомства мишей, зміну їх поведінки та баланс мікробів в кишечнику. Незважаючи на те, що ці дослідження були проведені на мишах, така ж реакція цілком можлива і у людей", - розповів провідний автор дослідження доктор Джон Біненсток.

При цьому вчені відзначають, що після антибіотика мишам дали пробіотик, що допомогло запобігти подібного роду ефекти.

До речі, вчені довели сприятливий вплив фізичних вправ на сон. Дослідники опитали тисячу осіб різної статі та віку. В ході дослідження з'ясувалося, що люди, які займаються спортом, сплять міцніше, ніж ті, які не виконують фізичних вправ. Дані показники зберігаються, навіть, при однаковій тривалості сну.