ru ua

Аспірин: експерти зробили несподівану заяву про властивості цього препарату

Аспірин: експерти зробили несподівану заяву про властивості цього препарату Ілюстративне фото (pixabay)

Препарат не виправдав своїх очікувань

Вчені провели масштабне дослідження і прийшли до висновку, що аспірин не має широко поширеної профілактичної дії щодо серцевих захворювань. Про це повідомляє CBS.

Вчені протестували людей, у яких в анамнезі ще не було інсультів або інфарктів і повідомили, що відомий у всьому світі знеболюючий та протизапальний препарат аспірин не виправдовує свою популярність щодо попередження серцевих нападів та інсультів у людей, які раніше не мали подібних проблем зі здоров'ям.

У всьому світі аспірин призначають з метою профілактики для людей, які вже пережили інсульт або інфаркт. І так, насправді, щоденний прийом аспірину в невеликих дозах надає профілактичну дію і допомагає запобігти повторним випадкам в майбутньому.

Проте нинішнє дослідження показало, що аспірин не допомагає людям з помірними ризиками щодо серцевих захворювань, які не мали в минулому інсультів та інфарктів.

Крім того, до групи, на яку не діє аспірин, потрапили люди з хронічними захворюваннями, а також курці. Зокрема, аспірин не подіє на людей з підвищеним тиском або холестерином, а також на діабетиків.

Як виявилося, незначна користь аспірину компенсована підвищенням рівня кровотеч у людей, що страждають діабетом. І вживання аспірину разом з риб'ячим жиром у діабетиків – марно. Вчені відзначають, що таким хворим слід їсти саму рибу, а не вживати риб'ячий жир для попередження проблем з серцево-судинною системою.

Також дослідження показало, що аспірин не здатний запобігти захворюванню на рак.

До речі, раніше ми повідомляли про те, що Супрун розповіла про несподівані властивості води.

А також ми писали про те, що вчені назвали ранні симптоми раку.

Відео: РБК-Україна