Відповіді на часті запитання про тату, їх власників і тих, хто планує ними стати
Культура тату в Україні розвивається все стрімкіше. Заброньовані на місяці вперед талановиті майстри і нетривіальні запити від поціновувачів татуювань задають темп її розвитку, і роблять татуювання однією з найбільш затребуваних послуг.
Ще один доказ вищесказаного – в ці вихідні в Києві вже 14-й раз пройде Міжнародний фестиваль "Tattoo Collection". Напередодні нього редакція Styler зібралася за круглим столом, щоб зібрати воєдино відповіді на питання, які існують вічність в історії тату.
Чи це боляче, і де найболючіше?
Жоден майстер не відповість вам на це питання чесно, і справа навіть не в тому, що всі вони ще ті брехуни. Причина в тому, що больовий поріг у всіх різний – відповідно, весь процес може бути приємним пощипуванням для одного, а для другого – страшною мукою.
Але, як не крути, найбільше страждань вам заподіють тату на місцях близьких до кісток, а це: голова, груди, кисті, коліна, ступні, ну, і хребет.
Можуть тату перешкодити вашій роботі, чи в побудові кар'єри?
Татуювання були у Вінстона Черчілля і Теодора Рузвельта, є у принцеси Монако Стефанії. Але що якщо ви просто зоряний лікар або неймовірно талановитий юрист, та ще й живете в нинішній Україні, а не в якихось там королівствах або Штатах за тридев'ять земель? Чи можуть у цьому випадку перешкодити тату в кар'єрі? Так, можуть.
Що важливо пам'ятати: татуювання можуть спричинити доленосні наслідки під час прийому на роботу. Особливо, якщо вони на таких місцях, як шия, голова і видимі частини рук. Звичайно ж, навряд чи вам про це скажуть в очі, так як це суперечить вашому праву на індивідуальність зі статті цивільного кодексу України. Але ми живемо в країні повної рок-н-ролу, так що правила у нас для того, щоб їх порушувати.
Професійний тату-майстер неодмінно вас попередить про ризики нанесення тату на видимих місцях, але рішення завжди залишається за вами. Розмір, малюнок, текст... але головне – ваша впевненість у правильному виборі. Пам'ятайте, свій якір Уїнстон Черчілль завдав задовго до гри у велику політику, а татуювання Тімберлейка з'явилися на його тілі ще до забитих під зав'язку стадіонів.
Також варто зазначити, що у кожній країні діють свої закони, пов'язані з тату: в Індії існує заборона на татуювання для військовослужбовців, у Німеччині – заборонено набивати символи третього рейху, в Данії табу на тату на видних місцях. Так що, якщо плани на вашу кар'єру виходять за межі українського кордону, варто кілька разів зважити всі "за" і "проти", і тільки потім вже набивати тату.
До кого бігти зі своєї дорогоцінної ідеєю – як знайти майстра?
Ні ця стаття, ні який-небудь профільний сайт не підкажуть вам майстра краще, ніж друг, який вже щось собі набивав. А головне, задоволений результатом через рік або більше. Звичайно, догляд за тату не менш важливий, ніж сам процес його нанесення, але потрапити в руки до правильного майстру — важливо. І перед пошуком визначтеся з тим, що ви хочете завдати собі. Наприклад, в Україні мало хто завдасть вам флористичні малюнки в ч. б. так, як це робить Уляна Нешева; а в кольорі, як це зробить – Rit Kit. Коротше кажучи, шукайте майстра – під ваше замовлення, і перегорніть, як можна більше його робіт в портфоліо.
Тату – це зафіксований чорнилом спогад, сакральне значення якого найчастіше зрозуміло тільки його власникові. Спонтанність грає в цій історії багато, але нехай ця спонтанність буде зваженою, щоб спогад з часом не перетворився в небажаний партак.
Що зараз прийнято набивати, чи є якісь тренди або модні стилі?
З одного боку, багато говорять про олдскульні якорі і серця, вищезазначену тему з рослинами, рукава (татуювання на всю руку) в японському стилі і блекворк (геометричні фігури – забиті цілком чорною фарбою). З іншого — набивайте те, що має сенс конкретно для вас. І не слухайте нікого, крім вашого майстра, який дає поради по догляду за новим татуюванням.
Нагадаємо, спортсмен, який народився у місті Нікополь, вразив глядачів російського конкурсу з бодібілдингу і культуризму своїми патріотичними татуюваннями.