Дієтолог розповіла, як розбудити організм від зимової "сплячки"
Спеціаліст наполягає на комплексному вирішенні проблеми пробудження організму
Дієтолог Сабіна Курбанова розповіла, що робити, якщо за зиму в організмі накопичилися неабиякі енергетичні запаси, у вигляді жирових складок. За її словами, взимку ми всі мимоволі збільшували обсяг і калорійність раціону, знижували свою фізичну активність і велику частину часу перебували в теплі і комфорті.
Звичайно ж, все це позначилося на зовнішності та стані здоров'я в цілому. Багато хто, особливо жінки, відзначають, що їх волосся, нігті і шкіра до кінця зими далеко не в кращому стані. Також їх супроводжує відчуття тяжкості і млявість, повідомляє портал healthinfo.ua.
"Причину треба шукати в тому, що після зими в організмі завжди бракує вітамінів, а попутно скупчується багато гидоти і шкідливості: поганий холестерин, зайва рідина і токсини", — пояснила фахівець.
Вона навела кілька правил, яких потрібно дотримуватися, виходячи з "зимової сплячки".
Правило №1 – ніяких голодувань та експрес-дієт.
Правило №2 – харчування з дотриманням малих порцій – не більше 250 грам – заради скорочення обсяга шлунка.
Правило №3 – полегшення раціону, заміна м'ясо рибою. Скорочення кількості молочних продуктів та кава, споживання більшої кількості чистої води.
Правило №4 – включення в розклад розвантажувальних днів на овочах, крупах, фруктах (їх краще їсти небагато, у першій половині дня), квашеній капусті, горішках, олії.
Правило №5 — готування лише на пару або шляхом запікання, виключення з раціону важко поєднуваних продуктів (наприклад, хліба з маслом або варенням).
Правило №6 – збільшення рухової активності, з тренуваннями на свіжому повітрі і фітнес-тренуваннями на вулиці, в залі, вдома.
Правило №7 – дотримання режиму сну.
Нагадаємо, напередодні вчені розповіли, які продукти призводять до швидкого старіння.