ru ua

Дієтологи розповіли, кому не можна їсти абрикоси

Дієтологи розповіли, кому не можна їсти абрикоси Фото: Абрикоси (pixabay.com/RitaE)

Стало відомо про шкоду абрикосів

Абрикоси, незважаючи на солодкий смак і вітаміни, можуть бути шкідливими при певних захворюваннях організму. Експерти розповіли, кому не варто зловживати, а кому необхідно взагалі відмовитися від абрикосів, передає Ivona.

Фахівці стверджують, що головне джерело небезпеки знаходиться в серцевині цього фрукта. Абрикосові кісточки містять амігдалин, який утворює в травному тракті отруйну синильну кислоту.

Від декількох кісточок, за словами експертів, нічого не трапиться. Однак велика доза гарантує отруєння, що супроводжується першінням у горлі, нудотою, слабкістю, головним болем, блювотою, а в тяжких випадках – судомами та втратою свідомості.

Абрикоси шкідливі для діабетиків. У деяких сортах міститься до 80% цукру, що є дуже небезпечною дозою для людей, які страждають діабетом. Також абрикоси протипоказані при порушеннях обміну речовин.

Від абрикосів слід відмовитися людям із захворюваннями щитовидної залози. Дієтологи відзначають, що абрикоси не рекомендується вживати при зниженій функції щитовидної залози та при захворюванні гепатитом. У людей з таким захворюванням не засвоюється каротин, що міститься в цих плодах.

Абрикоси можуть нашкодити людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Від свіжих плодів варто відмовитися при гострому гастриті з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Також абрикосами не варто зловживати при захворюваннях печінки та панкреатиті.

До речі, українцям "підсовують" прострочені та отруєні продукти.