ua en ru

Доктор Комаровський прозповыв, про основні принципи правильного харчування дітей

Доктор Комаровський прозповыв, про  основні принципи правильного харчування дітей Фото: Харчування дитини (9months.ru)

Відомий педіатр Комаровський розповів про правильне харчування для малюків

Доктор Комаровський назвав 5 основних принципів харчування дітей до 6 місяців.

За словами лікаря, треба знати всього 5 простих слів: апетит, безпека, користь, різноманіття, зручність. За кожним з них ховається одне з основних правил годування дітей.

1. Апетит

"Їжу треба хотіти!", - пише експерт. Апетит, прагнення до прийому їжі, - є найважливішою ознакою здоров'я. Це свідчення того, що організм і потребує, і готовий до того, щоб поїсти. Це - обов'язкова попередня умова повноцінного переварювання і засвоєння всього, що необхідно організму.

За словами Комаровського, їжа, яку з'їли без апетиту (за домовленостю і ритуальними батьківськими танцями), повноцінно не засвоюється і не несе користі. Постійна відсутність апетиту - це привід не експериментувати з їжею, а змынювати основні параметри способу життя, насамперед, режим сну і фізичних навантажень. "Не бійтеся НЕ нагодувати", – пише терапевт.

2. Безпека

Доктор Комаровський стверджує, що ризик кишкових інфекцій та отруєнь у дітей помітно вище, ніж у дорослих. Це зумовлено як особливостями дитячої поведінки, так і фізіологічними особливостями імунної системи та системи травлення. Для безпеки дитячого харчування потрібно діяти в трьох напрямках: вибір вихідних продуктів; правильна кулінарна обробка; дотримання правил зберігання.

Батьки повинні віддавати собі звіт у тому, що наявні у продажі "дитячі продукти харчування" в максимальній мірі відповідають критеріям безпеки, що обумовлено жорсткими вимогами до якості вихідної сировини, значними обмеженнями на використання потенційно небезпечних інгредієнтів - як технологічних (барвників, ароматизаторів, підсилювачів смаку , консервантів і тд.), так і харчових (какао, мед, горіхи і т. д.).

Ще один аргумент на користь готових дитячих продуктів - стерильність сучасних виробничих ліній і малий об'єм упаковки, що дозволяє дитині з'їсти готовий продукт протягом одного годування.

Однак потрібно пам'ятати, що стерильні умови виробництва та якісна упаковка не звільняє батьків від необхідності особисто контролювати терміни придатності, вивчати та дотримуватися рекомендованих виробником правил зберігання

3. Користь

Корисним дитячим продуктом вважається той, який максимально задовольняє потреби зростаючого дитячого організму в основних харчових інгредієнтах: білках, жирах, вуглеводах, вітамінах, макро - і мікроелементах.

Прикладами корисних продуктів можуть бути м'ясо, риба, молоко, овочі, фрукти, крупи як окремо, так і в різних поєднаннях (фруктово-овочеві пюре, молочно-круп'яні каші і т. д.).

Особливе місце серед корисної їжі займають кисломолочні продукти - кефір, йогурти, сирки. Кисломолочні продукти рекомендується використовувати в дитячому харчуванні щодня з моменту початку прикорму. Віку, коли ці продукти більше не потрібні (перестають бути корисними), на думку Комаровського, просто не існує.

4. Різноманітність

Різноманітне харчування значно підвищує ймовірність того, що дитячий організм отримає всі критично важливі вітаміни, макро - і мікроелементи.

Для батьків важливо розуміти, що різноманітне харчування передбачає регулярне отримання дитиною продуктів з п'яти основних харчових груп: м'ясо (риба), крупи, молоко, овочі, фрукти.

Інакше кажучи, 5 різних каш або 5 різних сирків - це не різноманітність, але кожен день щось м'ясне, молочне, якийсь овоч, якийсь фрукт і якась крупа - це і є справжня різноманітність.

Слід зазначити, що потреба в різноманітному харчуванні багато в чому не фізіологічна, а психологічна, інстинктивна, оскільки можливість харчуватися різноманітно з давніх часів розглядається як ознака соціального благополуччя (бідний сидить на хлібі та воді, в багатого стіл ломиться від різноманітної їжі).

Кисломолочні продукти потрібні та корисні щодня, але при цьому батьки мають можливість активно експериментувати, пропонуючи дитині різні смаки і різну консистенцію.

При виборі продукту всередині харчової групи рекомендується йти назустріч індивідуальним смакам дитини. І якщо конкретній дитині подобається питний йогурт з добавкою яблука, то це не привід переживати з приводу того, що густий йогурт зі злаками малюкові не до смаку.

5. Зручність

Ні логіка, ні здоровий глузд не дають відповіді на запитання, чому куплений на ринку невідомого походження сир у поєднанні з незрозуміло де і ким вирощеними фруктами - це добре, а той же сирок з фруктами - готовий, явно корисний, смачний, безпечний і зручно упакований - це погано.

До речі, доктор Комаровський розповів, чи корисні кисломолочні продукти для малюків.